[ATB] Nowości

Mieszkanie Plus - Konsultacje programu

Data publikacji:

2 października 2017 r. w Bydgoszczy rozpoczął się cykl ogólnokrajowych konsultacji publicznych pierwszych lokalizacji programu Mieszkanie Plus. W spotkaniu z samorządowcami z regionu wzięli udział wiceminister infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Celem spotkania było przybliżenie realiów, wyjaśnienie idei przyświecającej temu   programowi oraz pokazanie, jak obecnie wygląda realizacja pilotażu oraz jak program będzie konkretyzowany  w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości. Konsultowane rozwiązanie jest kompleksowe i skorzystać może z niego każdy samorząd. Jest to program, który – zdaniem wojewody – otwiera ciekawe perspektywy dla inwestorów, ale także zabezpiecza przyszłych najemców, oferując im tak bardzo brakujące mieszkania, szczególnie dla ludzi młodych i osób w trudnej sytuacji materialnej. Celem konsultacji jest także uzyskanie akceptacji gmin dla konkretnych lokalizacji. Chodzi o to, aby powstające budynki dobrze wkomponowały się w otoczenie i były akceptowane przez lokalne społeczności, a także aby ich funkcjonowanie nie powodowało obciążenia finansowego gmin.  Program Mieszkanie Plus będzie realizowany w ramach Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN), który będzie poszukiwał odpowiednich pod budownictwo mieszkaniowe działek  i  zapoznawał się z opiniami gmin dotyczącymi lokalizacji mieszkań z opcją dojścia do własności. Jest to bardzo atrakcyjna oferta najmu o czynszu normowanym (maksymalny ustalony dla danej lokalizacji przez rozporządzenie rządu), w dodatku z możliwością docelowego wykupu albo długoterminowego wynajmu.  Ważnym aspektem jest też ochrona potencjalnych najemców i równoważenie interesów przedsiębiorstw, najemców i samorządowców.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.