[ATB] Budownictwo

MIiR: Grupa Azoty stawia na innowacje

Data publikacji:

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" SA otrzyma 20,5 mln złotych z Programu Inteligentny Rozwój na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach.

MIiR informuje:

Grupa Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" SA otrzyma 20,5 mln złotych z Programu Inteligentny Rozwój na utworzenie Centrum Badawczo-Rozwojowego w Puławach.

Dzisiaj w obecności wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzaty Jarosińskiej-Jedynak przedstawiciele spółki podpisali umowę o dofinansowanie projektu w ramach działania 2.1 "Wsparcie inwestycji w infrastrukturę B+R przedsiębiorstw".

Środki unijne zostaną przeznaczone na prace budowlane (zaadaptowanie i wybudowanie obiektów) oraz kompleksowe wyposażenie Centrum Badawczo-Rozwojowego. W ramach projektu zakupiona będzie aparatura badawcza oraz oprogramowanie niezbędne do prowadzenia prac B+R. Wzmocniony zostanie także potencjał kadrowy Grupy Azoty w obszarze badań i rozwoju poprzez zatrudnienie dwudziestu osób.

"Wsparcie rozbudowy infrastruktury B+R to inwestycja w innowacyjność polskich przedsiębiorstw, a co za tym idzie – wzrost konkurencyjności całej polskiej gospodarki. Mam nadzieję, że połączenie potencjału świata nauki z potrzebami biznesu umocni pozycję Grupy Azoty wśród liderów nowoczesnej branży chemicznej" - powiedziała wiceminister inwestycji i rozwoju Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Własna infrastruktura badawczo-rozwojowa pozwoli spółce na realizację długofalowej strategii rozwoju. Otworzy perspektywy na ekspansję w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek innowacyjnych produktów, opartych na własnym know-how.

Prace badawcze będą prowadzone w dwóch strategicznych dla Grupy Azoty Zakłady Azotowe "Puławy" SA obszarach – nawozów i biotechnologii. Efekty tych prac pozwolą na wytwarzanie zmodyfikowanych technologicznie produktów w segmencie nawozowym i przyczynią się do zwiększenia zdolności produkcyjnych spółki. Technologie i procesy, które zostaną wypracowane w nowym Centrum Badawczo-Rozwojowym, przełożą się na wzmocnienie pozycji spółki wśród liderów rozwiązań dla rolnictwa.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie 50,5 mln zł, a kwota dofinansowania to 20,5 mln zł. Realizacja przedsięwzięcia rozpocznie się 1 sierpnia 2019 r. i potrwa do 31 lipca 2022 r.

Źródło: PAP

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.