[ATB] Aktualności John Deere

Milion godzin pracy

Data publikacji:
maszyna john deere

Wprowadzona na rynek w 2015 roku hybrydowa ładowarka kołowa John Deere 944K legitymuje się już znacznym przebiegiem. Oto bowiem z informacji producenta wynika, iż razem wzięte ładowarki mają już za sobą milion godzin pracy.

Hybrydowa ładowarka kołowa 944K jest wyposażona w sześciocylindrowy silnik PSS6135 Deere Powertech (zgodny z normą emisji spalin Tier 4) o pojemności 13,5 l i mocy 536 KM. Oprócz możliwości oszczędzania paliwa, hybryda 944K posiada również inne cechy, które zapewniają niezawodne osiągi, szczególnie w kamieniołomach lub podczas pracy przy dużym obciążeniu. Na szczególną uwagę zasługują bezszczotkowe generatory i silniki prądu zmiennego, chłodzone wodą rezystory hamowania i półprzewodnikowe układy elektroniczne.

Mówi się, że elektryczny układ napędowy 944K zmniejsza koszty operacyjne ponoszone przez użytkowników w porównaniu z konwencjonalnymi układami napędowymi, eliminując przy tym konieczność przebudowy przetwornicy momentu obrotowego i przekładni w trakcie okresu eksploatacji.

Na poparcie tego twierdzenia, firma Deere powołuje się na firmę Cornejo & Sons z Tulsa (Wichita) w Stanach Zjednoczonych, gdzie 944K zastąpiła większą ładowarkę kołową.

– Ładowarka 944K spełnia nasze wymagania produkcyjne. Ma przy tym wyposażenie takie samo, jak w poprzedniej maszynie, a koszty eksploatacji są niższe – powiedział Adam Ware, z Cornejo & Sons, która jest właścicielem hybrydowej ładowarki kołowej 944K. – Wcześniejsza maszyna spalała około 24 galonów paliwa na godzinę (1 galon - ok. 3,8 l - przyp. red.), podczas gdy 944K spala około 9 galonów na godzinę, wykonując tę samą pracę – dodał.

Inne ważne cechy wymienione przez firmę Deere to standardowa kontrola trakcji, która automatycznie ogranicza moment obrotowy do dowolnego koła w przypadku wystąpienia poślizgu, zwiększająca trakcję maszyny w złych warunkach terenowych, a także rozwiązanie praktycznie eliminujące poślizg kół.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.