[ATB] Technika

Mini ciągle w modzie

Data publikacji:

W branży budowlanej, infrastrukturalnej czy komunalnej minikoparki stanowią ważną grupę produktów, nabierającą coraz większego znaczenia i tworzącą jeden z największych i najbardziej perspektywicznych segmentów rynku, zwłaszcza że do tej kategorii zaliczane są coraz cięższe modele. Jednak najczęściej minikoparki kojarzone są z lekkimi maszynami o masie najwyżej kilku ton, wśród których prym wiodą najbardziej kompaktowe, najłatwiejsze w transporcie i najsprytniejsze w „miejskiej dżungli”, choć oferujące już całkiem pokaźne możliwości, modele od około 1,5 do 3 t.

Niewątpliwą zaletą maszyn tego typu są niewielkie wymiary, umożliwiające pracę w najciaśniejszych miejscach. Dotyczy to zwłaszcza modeli w wersji ZTS lub ZHS, z tzw. zerowym lub minimalnym zwisem, których tył nadwozia podczas obrotu nie wystaje wcale lub w minimalnym stopniu poza obrys gąsienic, co pozwala pracować z pełnym lub z prawie pełnym obrotem nadwozia tuż przy ścianach i innych przeszkodach, bez obaw o kolizję z nimi czy uszkodzenie maszyny. Oprócz gabarytów istotną cechą minikoparek jest ograniczona masa, pozwalająca na łatwy transfer tych maszyn na lekkiej przyczepce za pikapem czy samochodem dostawczym, w tej klasie wagowej nawet o dmc 3,5 t.

Kliknij i przeczytaj o każdym modelu:

 Bobcat  |  Case  |  Cat  |  Hitachi  |  Takeuchi  |  Volvo  |  Yanmar  |  JCB

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.