[ATB] Technika

Mini Giant w wersji G1500

Data publikacji:

Ładowarka Giant G1500 bardzo dobrze oddaje znaczenie słowa mini. Jest naprawdę niewielka, jej masa eksploatacyjna wynosi 1480 kg, a wymiary to 0,89 m szerokości oraz 2,67 m długości. Głównymi zaletami maszyny są z kolei doskonała zwrotność i moc, która pozwala na wykonywanie różnych prac w gospodarstwach rolniczych, w działalności komunalnej, leśnej itd. Decydując się na ten model, należy mieć na uwadze oferowane możliwości.

Udźwig to 1100 kg, a obciążenie wywracające wynosi 1040 kg. Ładowarka Giant G1500 posiada 3-cylindrowy silnik Kubota D1105 o mocy 19 kW zgodny z normą emisji spalin Stage V. W pojeździe G1500 zastosowano napęd hydrostatyczny na 4 koła, 4 ciężkie silniki kołowe Poclain o sile uciągu 9300 N, a także elektrycznie sterowaną blokadę mechanizmu różnicowego. Maksymalna prędkość poruszania się ładowarki nie jest zbyt wysoka i wynosi 12 km/h. 

Wersja standardowa prezentowanej miniładowarki obejmuje funkcję hydrauliczną dwustronnego działania na ramieniu podnoszącym oraz pozycję pływającą na cylindrach podnoszących. Zadaszone stanowisko pracy operatora posiada zabezpieczenie ROPS/FOPS, w tym drzwi bezpieczeństwa lewe i prawe, do tego wygodny fotel z przedłużonym oparciem, pasem bezpieczeństwa i podłokietnikiem, a także prosty w obsłudze dżojstik sterujący.

Sprawną wymianę osprzętu umożliwia system szybkiej wymiany Giant Standard z blokadą hydrauliczną. Do wyposażenia ładowarki należą ponadto filtr cyklonowy i chłodnica oleju, hak holowniczy umieszczony z tyłu, przednie światło halogenowe na ramieniu podnoszącym oraz sterowany elektrycznie hydrauliczny hamulec wielotarczowy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.