[ATB] Technika

Minikoparka EC15E - mocna, wytrzymała i wydajna maszyna

Data publikacji:

Volvo Construction Equipment oferuje swoim klientom m.in. minikoparkę EC15E, która pozwala także obniżyć koszty eksploatacji. Prezentowany model koparki idealnie sprawdzi się w pracach na ograniczonych przestrzeniach.

Długość transportowa w zależności od zamontowanego ramienia to 3,75 lub 3,77 m, szerokość maszyny wynosi poniżej 1 m, a wysokość poniżej 2,35 m. Masa robocza minikoparki Volvo wynosi 1640 kg.

Jednostką napędową koparki jest wysokoprężny, 3-cylindrowy silnik Volvo D0.9A o mocy 16,3 KM i niskim poziomie emisji spalin zgodnym z normami Tier 4 i Stage V. Układ napędowy wyposażony jest w funkcję automatycznego wyłączania silnika w razie przegrzania lub niskiego poziomu oleju oraz rozrusznik z funkcją blokady rozruchu przy pracującym silniku. Podwozie osadzone jest na ramie wykonanej ze spawanych profili zamkniętych. Lemiesz zbudowany na bazie profili zamkniętych o wysokiej sztywności i ma wymiary 990 x 230 mm. Sprawne poruszanie zapewniają gąsienice gumowe o szerokości 230 mm, napędzane przez tłokowe osiowe silniki hydrauliczne z epicyklicznymi pierścieniami redukcyjnymi. Maksymalna prędkość jazdy to 1,9 km/h. Wyjątkową konstrukcją cechuje się nadwozie. Przeciwwaga składa się z 3 wytrzymałych, żeliwnych elementów zabudowanych wokół tylnej części maszyny, dodatkowo chroni ona ważne podzespoły koparki. Ponadto zamontowane są również stalowe panele dookoła maszyny zagłębione na 10 mm w stosunku do przeciwwagi dla dodatkowej ochrony. Automatyczna blokada obrotu i 4 zintegrowane punkty mocowania na nadwoziu umożliwiają łatwe osadzenie na przyczepie oraz bezpieczny transport. Układ hydrauliczny Volvo zapewnia wysoką wydajność. Jego wyposażenie obejmuje główny zawór sterujący z rozdzielaczem przepływu i wykrywaniem obciążenia, opatentowany wkład filtrujący i napełniający oraz dwukierunkowy obwód hydrauliczny sterujący osprzętem. Dla zwiększenia ochrony podczas pracy przewody hydrauliczne poprowadzone są wewnątrz wysięgnika. W górnym, skrajnym położeniu siłownik wysięgnika posiada również amortyzację. Maksymalne natężenie przepływu w układzie wynosi 34 l/min, ciśnienie robocze do 17 MPa. Parametry robocze koparki są uzależnione od zastosowanego typu ramienia (krótkie/długie). Maksymalna głębokość kopania wynosi 2,47 lub 2,67 m, zasięg kopania przy podłożu 3,8 lub 3,99 m, a wysokość rozładunku 2,44 lub 2,59 m. Siła wyrywająca to 12,9 kN.

Volvo jak zawsze przywiązuje też dużą wagę do zapewnienia bezpieczeństwa pracy i łatwości obsługi maszyny. Minikoparka jest bezpieczna w użytkowaniu dzięki zastosowaniu dachu ROPS/TOPS/FOPS, dużego wejścia z dobrze widocznym stopniem oraz standardowego pomarańczowego pasa bezpieczeństwa. Układ elementów sterowania jest prosty i ergonomicznie zaprojektowany, pedały do kierowania są duże i wygodne w używaniu. Kabina jest oszklona szybami z hartowanego szkła, zapewnia doskonały widok na pole pracy. Wewnątrz odnajdziemy układ ogrzewania z umieszczonymi w kabinie elementami do regulacji temperatury i siły nawiewu oraz instalację do montażu radia. Poziom hałasu w zamkniętej kabinie operatora wynosi 78 dB(A), na zewnątrz 93 dB(A). W opcji możliwy jest wybór różnego typu foteli, radioodtwarzacza z USB i Bluetooth, systemów antykradzieżowych. Dodatkowo w opcji są: pakiet oświetlenia LED, światło ostrzegawcze, lusterka zewnętrzne, personalizowany kolor lakieru, mechaniczna szybkozłączka, różny osprzęt itd. Odchylany zbiornik paliwa i łatwo dostępne punkty kontrolne usprawniają czynności związane z serwisowaniem maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.