[ATB] Technika

Minikoparki z serii C

Data publikacji:

Minikoparki Case cechuje wysoka wydajność oraz stabilność również w najcięższych warunkach pracy. Seria C obejmuje w sumie 7 modeli, przy czym najmniejszym w ofercie jest CX17C.

Gabaryty koparki przedstawiają się następująco: długość maksymalna 3,48 m (3,51 m w opcji z długim ramieniem), wysokość 2,21 m oraz szerokość regulowana w zakresie 0,99-1,3 m. Masa własna maszyny to 1680 kg, a z konstrukcją dachową 1770 kg.

Jednostką napędową prezentowanej minikoparki jest wysokoprężny silnik Kubota D902 o mocy 16,8 KM, spełniający wymagania normy emisji spalin Tier 4 Final. Podwozie zbudowane jest na ramie X, siłowniki hydrauliczne wyposażone są w osłony, węże hydrauliczne umieszczono w konstrukcji podwozia, a rolki gąsienic mają podwójne kołnierze zapobiegające zsuwaniu się podczas jazdy. Gąsienice są rozsuwane hydraulicznie, zmniejszając lub zwiększając szerokość roboczą koparki. Funkcja „automatycznej redukcji biegu” (Auto Shift-Down) służy do optymalizacji prędkości jazdy i trakcji. Jeżeli wymaga tego np. nachylenie terenu, a koparka jest na 2. biegu, system Auto Shift-Down automatycznie przechodzi na 1. bieg. Kiedy obciążenie układu jezdnego spada, automatycznie wraca na 2. bieg. Prędkość jazdy na 1. biegu wynosi 2,1 km/h, na 2. biegu 4,3 km/h. Układ hydrauliczny wyposażony jest w 2 pompy wielotłoczkowe o zmiennym wydatku. Maksymalny przepływ oleju wynosi w każdej z nich po 18,8 l/min, maksymalne ciśnienie robocze to 210 barów. Dodatkowy, opcjonalnie dostępny obwód pomocniczy ma wydatek pompy 30,1 l/min i ciśnienie robocze do 170 barów. Wzmocniony przepływ hydrauliczny zapewnia wysoką wydajność kopania, większą o 5% względem serii B. Szerokie kąty obrotu wysięgnika dają dużą wszechstronność w użyciu, a możliwość wyboru krótkiego i długiego ramienia gwarantuje dużą siłę odspajania lub zwiększoną głębokość kopania i zasięg. Maksymalna głębokość kopania wynosi 2,2 lub 2,35 m, zasięg maksymalny 3,9 lub 4,03 m, a maksymalna wysokość wyładunku to 2,57 lub 3,67 m. Model CX17C zapewnia też najlepszą w tej klasie wysokość lemiesza 250 mm i maksymalną wysokość podnoszenia do 290 mm. Dwusłupkowa konstrukcja dachowa spełnia wymagania TOPS/FOPS. Stanowisko pracy wyposażone jest w amortyzowany fotel z pasem bezpieczeństwa, cyfrowy zestaw wskaźników, zabezpieczenie przed kradzieżą z funkcją zwłoki aktywacji i wyłącznik awaryjny, który natychmiast wyłącza silnik w sytuacji zagrożenia. Wyposażenie opcjonalne koparki obejmuje: ramię długie 1,12 m, przygotowanie pod szybkozłącze hydrauliczne, sygnalizacyjne światło obrotowe, alarm jazdy i dodatkową przeciwwagę. Minikoparki z serii C są zaprojektowane również pod kątem sprawnego serwisowania i obsługi. Łatwy jest dostęp do akumulatora, zaworów hydraulicznych i wszystkich podzespołów wymagających okresowego serwisowania. Łatwo zdejmowane panele boczne umożliwiają pełny dostęp w celu konserwacji i naprawy, a główne punkty kontrolne zlokalizowano po lewej stronie koparki. Case oferuje także szeroką gamę osprzętu: łyżki standardowe, łyżki skarpujące, szybkozłącza mechaniczne i hydrauliczne, młoty hydrauliczne i świdry ziemne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.