[ATB] Nowości

Minikoparki z serii R2

Data publikacji:

Już na początku 2021 r. rozpoczną się pierwsze dostawy nowych minikoparek z serii R2 firmy Bobcat. W kategorii maszyn 5-6-tonowych pojawią się wówczas modele E50z, E55z oraz E60, które oferują wiele nowoczesnych rozwiązań poprawiających warunki oraz efektywność wykonywanych prac.

Podczas prezentacji nowej serii minikoparek, Robert Husar dyrektor linii produktów Bobcat w regionie EMEA wyraźnie zapowiedział, że maszyny te zaoferują najlepsze w swojej klasie połączenie wysokiej wydajności, bardzo dobrej stabilności oraz możliwości płynnej kontroli funkcji roboczych.

Zastosowane do napędu minikoparek z serii R2 jednostki to nowe silniki wysokoprężne Bobcat D18 o mocy 31,3 i 36,4 kW w modelach E50z / E55z oraz D24 o mocy 41 kW w modelu flagowym E60. Silniki te spełniają wymagania europejskiej normy emisji spalin Stage V. Nowe modele minikoparek Bobcat, dostosowane są dla potrzeb różnych odbiorców. Modele E50z i E55z to maszyny typu Zero Tail swing. Jednak w tym przypadku jest to kolejny poziom tego rodzaju konstrukcji.

Funkcja Zero House Swing (ZHS) firmy Bobcat sprawia, że obrót górnej części koparek E50z i E55z pozostaje zawsze całkowicie w obrębie śladu gąsienic. Obejmuje to zarówno siłownik wysięgnika, przednie rogi, klamki, światła, a nawet drzwi w pozycji otwartej i zamkniętej. W modelu E50z zwiększono i zoptymalizowano masę, aby uzyskać większą stabilność i móc zastosować długie ramię w wyposażeniu standardowym.

W koparce E60 zwis tylny ma zaledwie 280 mm, co pozwala na pracę maszyny w ciasnych przestrzeniach, wszędzie tam gdzie priorytetem jest wysoka wydajność. Maksymalna głębokość kopania dla koparek E50z, E55z oraz E60 wynosi odpowiednio 3,55; 3,43 oraz 3,98 m, a zasięg na poziomie gruntu - 5,92; 5,84 i 6,25 m.

Przestronnie w kabinie

Na ramionach hydraulicznych minikoparek można zamocować do 5 przewodów pomocniczych, a opcjonalna funkcja A-SAC umożliwia operatorom dostosowywanie schematów sterowania, w zależności od ich preferencji konfiguracyjnych dotyczących korzystania z dodatkowego osprzętu hydraulicznego. Układ hydrauliczny minikoparek w zależności od modelu zasilają pompy o maksymalnym przepływie 99 lub 138,6 l/min.

Kabina operatora w nowej serii koparek R2 jest wyjątkowo przestronna i oferuje panoramiczny widok dzięki zastosowaniu wąskich lecz wytrzymałych słupków. Ponadto rozwiązania, takie jak funkcja odparowywania szyb, wycieraczki, oświetlenie LED oraz podgrzewana tylna szyba zapewniają doskonałą widoczność w każdych warunkach. Wyposażenie kabiny obejmuje wygodny fotel, który może być opcjonalnie podgrzewany i wyposażony w zagłówek, nowy 5-calowy panel wyświetlacza i opcjonalny 7-calowy ekran dotykowy ze zintegrowanym radiem i kamerą cofania. Wygodne sterowanie zapewniają dżojstiki z podwójną krzywizną i proporcjonalne odchylenie wysięgnika.

Bezpieczne rozwiązania

Na szczególną uwagę zasługują również rozwiązania Bobcat zwiększające bezpieczeństwo i stabilność maszyn podczas pracy. Minikoparki serii R2 zachowują stabilność w pełnym 360º zakresie pracy, nawet podczas kopania z boku lub podczas obsługi ciężkich ładunków. Konstrukcja koparek jest mocna i solidna. Wytrzymałe stalowe prowadnice boczne i przeciwwaga działają jak zderzaki, chroniąc newralgiczne elementy maszyny, światła i węże mają też dodatkową ochronę. Koparki serii R2 można opcjonalnie wyposażyć w opatentowany system Cylinder-Inside-Boom (CIB), który zapewnia maksymalną ochronę siłownika wysięgnika oraz zaworu utrzymującego ładunek.

Nową opcją jest także automatyczny system napinania gąsienic Bobcat (ATTS). Wykorzystuje on ciśnienie układu hydraulicznego maszyny, aby zapewnić optymalne napięcie gąsienic w każdych warunkach pracy. Naprężenie gąsienic może być teraz regulowane automatycznie, co niweluje czas postojów maszyny oraz wydłuża okres żywotności elementów podwozia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.