[ATB] Budownictwo

MIRBUD wśród największych firm budowlanych

Data publikacji:

Deloitte opracował ranking 15 największych firm budowlanych w Polsce za 2016 rok. W rankingu znalazła się po raz pierwszy Grupa MIRBUD.

Dynamiczny rozwój spółek z Grupy MIRBUD umożliwił Grupie wejście po raz pierwszy do rankingu „Największych spółek budowlanych w Polsce pod względem przychodów w roku 2016.” Jest to świadectwo stabilnej sytuacji spółki oraz sukcesywnego rozwoju całej Grupy.
„Cieszy mnie, że w 2016 roku udało nam się uzyskać wynik klasyfikujący nas do listy największych spółek budowlanych. Mam nadzieję, że uda nam się nie tylko utrzymać na liście, ale z każdym rokiem podwyższać swoją pozycję w rankingu” – podkreśla Jerzy Mirgos, Prezes Zarząd MIRBUD S.A.
Przypomnijmy, że wyniki Grupy MIRBUD za I półrocze 2017 w porównaniu do analogicznego okresu ub.r. są znacznie lepsze. W I półroczu 2017 r. nastąpił wzrost przychodów Grupy o 11%, a wzrost zysku ze sprzedaży o 80% natomiast zysk netto wzrósł aż o 124%. Podwyższeniu uległa również rentowność sprzedaży Grupy względem analogicznego okresu 2016r o 2,07 p.p..
Warto podkreślić, że MIRBUD jest jedną z nielicznych spółek z rankingu, która jest w 100% polską spółką bez udziału zagranicznego kapitału.

red/MIRBUD

fot.firmowe

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.