[ATB] Aktualności

MIWO - wytyczne projektowania SITP

Data publikacji:

W grudniu 2018 roku światło dzienne ujrzał opublikowany przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa (SITP) tekst pt. "Wytyczne projektowania ocieplenia elewacji z uwagi na bezpieczeństwo pożarowe", przeznaczony dla projektantów, wykonawców, rzeczoznawców budowlanych, zarządców budynków, a także straży pożarnej.

Publikację gorąco poleca MIWO, wskazując na znane i sprawdzone rozwiązania ograniczające możliwosć rozprzestrzeniania się ognia. Podkreślają, że w Polsce przepisy nie zmieniły się praktycznie od lat, podczas gdy w wielu innych krajach europejskich, ze względów bezpieczeństwa, wprowadzone zostały ograniczenia w stosowaniu palnych elewacji.

MIWO podtrzymuje stanowisko, jakoby poprawa energooszczędności i komfortu mieszkań nie może odbywać się kosztem bezpieczeństwa pożarowego, dlatego też z radością odnotowują pojawienie się wytycznych SITP, które pomogą ograniczyć ryzyko związane z potencjalnym pożarem.

Jednocześnie przypomina, że choć wiele systemów ociepleń ETICS z palną izolacją cieplną może spełniać niewygórowane wymagania polskiej normy i uzyskać klasę NRO, to jedynie ściany z wełną mineralną i niepalnym tynkiem nie pozwalają na ekspansję pożaru na wyższe kondygnacje.

Źródło: MIWO

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.