[ATB] Nowości

Mobilna i kompaktowa pompa TP 100

Data publikacji:

Niemiecka firma Schwing Stetter z siedzibą w Herne jest producentem mobilnych i stacjonarnych pomp do betonu i betonomieszarek. Producent poszerza ofertę swoich produktów o nową, mobilną pompę do betonu TP 100. Urządzenie wykorzystuje nową wersję zaworu Rock i zostało zaprojektowane z myślą o placach budowy, gdzie niezbędne jest efektywne i niezawodne pompowanie jastrychu, zaprawy, drobnoziarnistego betonu lub betonu o wielkości ziaren do 32 mm.

Jako napęd pompy dostępne są do wyboru 2 silniki dieslowskie należące do różnych klas emisji spalin: 34,5 kW spełniający wymagania normy Stage IIIA/Tier 3 oraz 36 kW zgodny z normą Stage V/Tier 4 Final. Istnieje również możliwość wyboru bardziej ekologicznego silnika elektrycznego o mocy 30 kW/50 Hz lub 36 kW/60 Hz, obu w klasie wydajności energetycznej IE 3. Wszystkie one zapewniają wymaganą moc i gwarantują niskie koszty eksploatacji. Prezentowana pompa jest najmniejszym modelem oferowanym przez Schwing Stetter i przeznaczona jest zarówno dla przedsiębiorstw budowlanych, jak i wypożyczalni maszyn. Montowana jest na przyczepie samochodowej (TP - trailer pump) dopuszczonej do ruchu drogowego. Hak holowniczy o regulowanej wysokości umożliwia regulację sprzęgu zaczepowego do pojazdu ciągnącego w zakresie od 450 do 890 mm. Dostępnych jest 9 różnych wariantów sprzęgła. Masa urządzenia wynosi poniżej 2100 kg.

Zawór XS Rock

Pompa TP 100 jest wyposażona w baterię pompującą typu P0615, która fabrycznie ma podłączone zasilanie hydrauliki od strony tłoka, przez co zapewnia wyższe ciśnienie robocze. Maksymalna wydajność pompy 20 m³/h i ciśnienie podawcze do 85 barów umożliwiają uzyskanie dużych wysokości i szerokości podawanego materiału. Opcjonalna funkcja hydrauliczna VarioPressure pozwala na ręczną regulację maksymalnego ciśnienia podawanego materiału. Kluczowe elementy hydrauliczne, takie jak blok zaworów i cylindry różnicowe, zostały opracowane i wyprodukowane przez Schwing Stetter. Ich wymiary i otwarty układ hydrauliczny  gwarantują niskie straty konwersji mocy silnika na wydajność.

Specjalnie opracowany zawór betonowy XS Rock zapewnia niski stopnień zużycia, możliwość szybkiego czyszczenia z wykorzystaniem niewielkiej ilości wody i wyjątkowo prostą konserwację. Daje również bezpośredni widok cylindra podającego i tłoków pompujących. Po zdjęciu pokrywy obudowy zużyte części są łatwo dostępne i można je szybko i bezpiecznie wymienić, w dodatku nie są wymagane czasochłonne prace regulacyjne po takiej wymianie. Generalnie konstrukcja TP 100 umożliwia łatwy dostęp do wszystkich punktów serwisowych urządzenia. Seryjnie montowany układ centralnego smarowania zapewnia możliwość ręcznego napełniania urządzenia smarem. Przejrzysty, duży, kolorowy wyświetlacz gwarantuje sprawne sterowanie maszyną. Zintegrowany system diagnostyczny wspiera bezpieczną obsługę i informuje operatora o niezbędnych działaniach.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.