[ATB] Nowości

Mobilna kruszarka szczękowa Kleemann Mobicat

Data publikacji:

Firma Kleemann będąca częścią Wirtgen Group zaprezentowała na targach RecyclingAktiv swoją nową mobilną kruszarkę szczękową. Model Mobicat MC 110(i) EVO2 to maszyna o wydajności do 400 t/h, wyposażona w wiele innowacyjnych rozwiązań i przeznaczona dla firm wyburzeniowych i budowlanych oraz świadczących usługi w zakresie recyclingu, gdzie głównym celem jest efektywne kruszenie gruboziarniste.

    Mobilna kruszarka szczękowa Kleemann Mobicat

Mobilność, szybki rozruch i efektywność energetyczna

Podczas rozwoju MC 110(i) EVO2 skupiono się na zoptymalizowanym transporcie i szybkiej konfiguracji maszyny. W wyniku tego wysokość transportowa została zmniejszona o 20 cm do 3,4 m, a szybka relokacja na miejsce docelowe możliwa jest dzięki uproszczonemu transportowi naczepami semi-niskopodwoziowymi. Projekt instalacji umożliwia szybszy rozruch, ponieważ sama procedura uruchamiania zajmuje tylko około 10 minut i obejmuje czasy konfiguracji klap, pasów i leja zasypowego.

W kwestii efektywnego zużycia energii udoskonalono koncepcję bezpośredniego wykorzystania silnika wysokoprężnego o niskim zużyciu paliwa, a zastosowany wentylator chłodnicy załącza się automatycznie tylko wtedy, gdy jest to konieczne. Ważną zaletą instalacji jest także jej innowacyjny system kontroli przeciążenia. Wykrywa on w newralgicznych punktach sytuacje przeciążenia spowodowane zbyt twardym i niełamliwym materiałem. Jeśli dochodzi do takich przypadków, szczelina kruszenia (CSS) otwiera się dwa razy szybciej niż standardowo, w razie potrzeby - opcjonalnie nawet do 40 razy szybciej. W ten sposób zwiększa się też ogólną wydajność procesową.

Zoptymalizowana koncepcja procesu i sterowania instalacją

Firma Kleemann w swojej nowej kruszarce zintegrowała szereg nowych technologii i ulepszeń. Przykładem tego może być system CFS (Continuous Feed System), który gwarantuje ciągłe wykorzystanie kruszarki przy dziennej wydajności nawet o 10% wyższej. Niezależny dwupoziomowy przesiewacz wstępny skutecznie oddziela drobne cząstki, zanim dotrą one do procesu kruszenia, co zwiększa całkowitą przepustowość instalacji. Konstrukcja przegubowej, wydłużonej szczęki kruszarki zapewnia lepsze właściwości podczas podawania materiału, a spłaszczone przejście do komory roboczej umożliwia optymalny jego przepływ, bez zatorów, bez zbędnych postojów w pracy.

Obsługa i sterowanie instalacją zostały znacznie uproszczone. Do dyspozycji operatora jest np. 12” panel dotykowy, który wspomaga decyzje użytkownika i wizualizuje przetwarzane dane. Do tego dochodzą nowe komponenty, takie jak radiowy pilot do sterowania oraz system Spective Connect do komunikacji pomiędzy maszyną a np. smartfonem. Producent zoptymalizował również dostęp serwisowy dla szybkiej, bezpiecznej i wygodnej konserwacji.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.