[ATB] Nowości

Mobilne rozwiązania do transportu

Data publikacji:

Firma Terex wprowadza na rynek nową serię ProStack, która oferuje obszerne portfolio produktów odpowiadających na potrzeby branży transportu materiałów sypkich i magazynowania produktów. W tym wypadku kluczowe rynki i zastosowania obejmują: produkcję kruszyw, górnictwo, recykling, rolnictwo, porty i terminale oraz wiele innych branż związanych z przeładunkiem materiałów sypkich.

ProStack to dostosowana do potrzeb klienta gama mobilnych rozwiązań w zakresie przeładunku towarów masowych, która obejmuje podajniki, przenośniki teleskopowe i urządzenia do rozładunku ciężarówek. Produkty te zostały opracowane i zbudowane specjalnie z myślą o dużych portach i środowiskach transportu masowego na dużą skalę – wyjaśnia Steven Aiken, dyrektor ds. globalnej linii produktów ProStack.

Pełna wydajność

ProStack klientom z tych branż daje wartość dodaną, która polega na dostarczeniu sprzętu o wysokiej wydajności, który jest prosty w obsłudze i konserwacji, zautomatyzowany podczas pracy i wymaga niewiele czasu do wykonania właściwej konfiguracji. Z zapowiedzi producenta wynika, że w miarę rozwoju nowych produktów, nacisk zostanie położony na przemieszczanie jak największej ilości materiałów, w sposób ekonomiczny i w jak najkrótszym czasie. – Chcemy dostarczać inteligentne maszyny o dużej wydajności na rynek transportu masowego – mówi Aiken. 
ProStack rozszerza istniejący podstawowy asortyment przenośników sprzedawanych przez dilerów marki Terex na całym świecie. Bez względu na rodzaj pracy, przenośniki mobilne mogą poprawić bezpieczeństwo poprzez zmniejszenie natężenia ruchu na placu budowy i zaoszczędzić pieniądze klientów poprzez wyeliminowanie podwójnego przeładunku materiałów, w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji i konserwacji.

Podajniki i przenośniki

Portfolio produktów ProStack składa się z asortymentu podajników i przenośników, dostępnych w szeregu opcji, pozwalających dostosować te maszyny do wymagań klientów. Serię otwiera podajnik 10-12, wyposażony w taśmę o szerokości 1,2 m, który może rozładowywać materiał na maksymalną wysokość 3,1 m. Większy podajnik - model 15-18, wyposażony jest w taśmę o szerokości 1,8 m i może obsługiwać wyładunek na wysokość nawet 3,5 m.

Z kolei przenośniki rozsuwane są teleskopowe do długości od 42 do 58 m (w zależności od modelu). Dostarczane są w przenośnym formacie kołowym i są dodatkowo wzbogacone o pokładowe systemy hydrauliczne pozwalające na szybkie i efektywne rozmieszczenie na placu budowy. Zaawansowana automatyzacja PLC i zdalne sterowanie radiowe wszelkimi ruchami roboczymi, pozwala np. na efektywny załadunek materiałów na statki lub integrację z istniejącymi operacjami przeładunku towarów masowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 06/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.