[ATB] Technika

Model Cat 300.9D

Data publikacji:

Minikoparka Cat 300.9D zapewnia moc i wydajność przy niewielkich gabarytach własnych. Jej wymiary wynoszą: 2,75 m długości, 0,73 m szerokości, a wysokość ze złożoną ramą ROPS to 1,51 m (z rozłożoną - 2,28 m). Rozsuwane podwozie i składany lemiesz spycharki 200 x 700 mm pozwalają skonfigurować maszynę do różnych warunków pracy. Niewielka jest także masa eksploatacyjna maszyny, która wraz z ramą zabezpieczającą wynosi tylko 985 kg.

Dzięki takiej specyfikacji Caterpillar Cat 300.9D doskonale poradzi sobie w wąskich przestrzeniach, do prac wyburzeniowych wewnątrz i na zewnątrz budynków. Sercem koparki jest 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Yanmar 31NV70 o mocy 17,7 KM. Minikoparka Caterpillar wyposażona została w gąsienice, których szerokość wynosi 180 mm. Maksymalna prędkość poruszania się to 1,8 km/h. Bardzo przydatną funkcją maszyny jest możliwość rozsuwania podwozia w zakresie 730-864 mm, realizowana bezpośrednio z poziomu platformy operatora. Umożliwia to sprawne poruszanie się bez zbędnych przestojów w pracy. Producent deklaruje również możliwość pokonywania wzniesień o nachyleniu 30°(58%). Zastosowany układ hydrauliczny wyposażono w 2 pompy zębate o wydajności 11,4 l/min każda. Maksymalne ciśnienie w roboczym i jezdnym układzie hydraulicznym wynosi 170 barów. Parametry robocze koparki przedstawiają się następująco: maksymalna głębokość kopania 1,73 m, maksymalny zasięg na poziomie podłoża 3,02 m i maksymalna wysokość kopania 2,86 m. Siła kopania łyżki wynosi 8,9 kN. Stanowisko operatora jest zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić komfort i wygodę podczas wielogodzinnej pracy. Elementy sterujące są rozmieszczone w intuicyjny sposób, a ich obsługa nie sprawi problemów nawet mniej doświadczonym operatorom. Maksymalny poziom generowanego hałasu określony został na 93 dB(A). W kwestii obsługi serwisowej i konserwacji maszyny Caterpillar wprowadziła udogodnienia w postaci szybko otwieranej pokrywy silnika. Ponadto wszystkie punkty serwisowe są bardzo łatwo dostępne. Oferowane wyposażenie dodatkowe minikoparki obejmuje: dwukierunkowe, pomocnicze przewody do ramienia (do świdra śrubowego), łyżki o szerokości 250, 350 i 700 mm, indywidualnie wybierany kolor lakieru, olej bio, przednią osłonę platformy operatora, młot sterowany hydraulicznie oraz obrotowe światło ostrzegawcze.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.