[ATB] Technika

Naczepy Feber wciąż szyte na miarę

Data publikacji:

Zakład Produkcji Pojazdów Feber z Sieradza, członek Grupy Inter Cars, specjalizuje się w produkcji naczep wywrotek cieszących się dużym uznaniem firm budowlanych i przewoźników kruszyw. Przedsiębiorstwo w tym roku obchodzi 20-lecie swojej działalności.

    Naczepy Feber wciąż szyte na miarę

– W ofercie mamy naczepy wywrotki o kubaturze od 24 do aż 76 m³, z różnym rodzajem zamknięcia tylnego, czyli: klapa drzwi, klapa wewnętrzna, klapa zewnętrzna, klapa pionowa. Są oczywiście różne rodzaje skrzyni - typu Box czyli wykonane z panela aluminiowego jak i skrzynie wykonane z aluminium które nazywamy hotfightem. W przypadku naczep ze skrzynią stalową jest też typ halfpipe i naczepy dedykowane do transportu złomu – wymienia Łukasz Toboła, kierownik działu handlowego firmy Feber. 

Pokazuje to bardzo szeroki wachlarz możliwości producenta z Sieradza, którego oferta jest skierowana do różnych branż – budownictwa, właścicieli firm transportowych, spedycji, klientów indywidualnych oraz właścicieli gospodarstw rolnych (w tym na indywidualne zamówienia klientów – w ramach istniejących homologacji).

Projekty zindywidualizowane

Skupmy się jednak na branży budowlanej. 

– Specjalizujemy się w naczepach typu box i halfpipe, szczególnie w wersji stalowej, które w dużej mierze dedykowane są np. do transportu masy bitumicznej. Oferujemy także naczepę burtową w wersji Heavy Duty, która idealnie sprawdza się do transportu kostki brukowej – zwraca uwagę Łukasz Toboła.

Dodaje przy tym, iż obecnie sprzedażowym bestsellerem są uniwersalne naczepy z tylnym zamknięciem klapa drzwi (75-80% produkcji). W procesie produkcji wykorzystywane są wyłącznie komponenty i podzespoły topowych marek, np. wyłącznie stal Hardox, a produkowane pojazdy są stale optymalizowane – zgodnie z sugestiami zgłaszanymi przez użytkowników.

Większość produkcji trafia obecnie na eksport – w 2023 r. Feber wyprodukował ok. 500 pojazdów, z czego prawie 400 trafiło do klientów poza granicami kraju. Głównymi rynkami eksportowymi są: Norwegia, Szwecja, Francja, w mniejszym zaś stopniu Niemcy. Zatrudniający blisko 150 osób producent rozwija swoje zaplecze produkcyjne – Feber zakupił sąsiadującą z zakładem halę produkcyjną, którą zamierza w następnych miesiącach wyposażyć w park maszynowy (np. laser), który pozwoli uniezależnić się od kooperacji zewnętrznych. 

– Zamierzamy także uruchomić w naszym zakładzie montaż kół, przez co cały proces produkcyjny będzie szybszy i bardziej elastyczny – przekonuje Łukasz Toboła. 

Oczywiście oznacza to też realizację nowych projektów maszyn. 

– W ostatnich latach wykonaliśmy dwie ciekawe realizacje. Pierwszą z nich była naczepa do transportu sadzy przemysłowej, który występuje w postaci bardzo drobnego i lekkiego granulatu. Wykonana typowo pod klienta naczepa o pojemności 77 m³ jest zakończona specjalnym lejem spustowym i wyposażona dodatkowo w różnego rodzaju wibracje. Pierwszy egzemplarz testowy użytkowany był przez kilka miesięcy, a po dokonaniu kilku korekt, tak się spodobał, że w krótkim czasie użytkownik zamówił 5 kolejnych naczep – podkreśla szef struktur sprzedażowych producenta z Sieradza. 

Kolejnym interesującym projektem była naczepa do transportu zużytych akumulatorów. 

– Skrzynia została wykonana ze stali kwasoodpornej, dodatkowo zabezpieczona wkładką Trivar Quick Silver, która nie absorbuje kwasów z akumulatorów. Naczepa została wyposażona w tylną klapę podnoszoną hydraulicznie – wyjaśnia Łukasz Toboła.

Pomocny rental

Firma Feber stanowi część Grupy Inter Cars, co stanowi dodatkowy atut w rozmowach z wielu klientami. 

– Jesteśmy częścią największego dostawcy w Polsce i jednego z największych w Europie, przez co klienci użytkujący nasze pojazdy mają w zasadzie nieograniczony dostęp do części zamiennych. Przecież filii Inter Cars w Polsce jest mnóstwo, a do tego są całodobowe huby pracujące 7 dni w tygodniu. Poza tym współpracujemy z siecią Q-Service Truck, które stanowią dedykowane autoryzowane serwisy, w których klienci mogą wykonać przeglądy gwarancyjne czy naprawy bieżące. Przez to możemy obsłużyć klientów całościowo – podkreśla kierownik działu handlowego firmy Feber.

Jeżeli chodzi o obsługę klientów, to przedsiębiorstwo z Sieradza stawia nie tylko na sprzedaż naczep, ale również ich wypożyczanie.

 – Jesteśmy otwarci na klientów wypożyczających naczepy na okres do 3 miesięcy, czyli dla klientów, którzy obsługują co najwyżej krótkoterminowe zlecenia. Naczepy te są regularnie serwisowane, dlatego klient ma pewność, że wynajmuje produkty stuprocentowo sprawne. Wypożyczamy też naczepy na preferencyjnych warunkach jako pojazdy zastępcze, na czas produkcji – zwykle 4-5 tygodni, jak również na czas napraw. Zajmujemy się bowiem również naprawami powypadkowymi, a współpracujemy z firmami ubezpieczeniowymi. Obecnie w wypożyczalnie mamy prawie 40 pojazdów – mówi Łukasz Toboła.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.