Najmniejszy model oferowany przez firmę Kubota

Data publikacji:

Kubota K008-3 jest łatwa obsługa i niewielkie wymiary pozwalają na prowadzenie prac w miejscach trudno dostępnych, takich jak piwnice, kanały czy też wąskie korytarze. Maksymalna długość koparki wynosi 2,75 m, wysokość z pałąkiem bezpieczeństwa 2,23 m, a szerokość zmienia się poprzez zmianę rozstawu gąsienic od 0,7 do 0,86 m. Masa maszyny to zaledwie 980 kg.

Minikoparka napędzana jest przez 3-cylindrowy, wysokoprężny silnik Kubota D722-BH-5 o mocy 10,2 KM. Trzy punkty zaczepowe pozwalają mocować koparkę na czas transportu lub umożliwiają bezpieczne podnoszenie dźwigiem na miejsce pracy. Lemiesz o wysokości 200 mm ma możliwość regulacji szerokości, dostosowując ją do rozstawu gąsienic. Rozstaw ten może być zmniejszony, aby ułatwić poruszanie się koparki w wąskich przejazdach lub zwiększony, aby zapewnić 15-proc. wzrost stabilności, nawet podczas pracy z młotami hydraulicznymi. Rozsuwane gąsienice zapewniają również większą stabilność maszyny podczas pracy na nierównym terenie, co jest ważne ze względu na niewielką masę własną koparki. Szerokość stosowanych gąsienic to 180 mm, a deklarowana prędkość poruszania się koparki wynosi 2 km/h. Podstawowy układ hydrauliczny zawiera 2 pompy zębate o maksymalnym przepływie 10,5 l/min. Trzecia pompa należy do układu pomocniczego. Maksymalne ciśnienie w układzie hydraulicznym głównym i pomocniczym wynosi 170 barów. Wszystkie węże hydrauliczne są umieszczone wewnątrz w wysięgniku dla zwiększenia ich ochrony przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi. Parametry robocze są odpowiednie dla maszyny tej klasy i wielkości. Głębokość kopania wynosi 1,72 m, wysokość unoszenia 2,87 m, a siła kopiąca łyżki/ramienia odpowiednio 9,8 i 4,5 kN. Maszyna posiada dużą siłę odspajania na łyżce, jedną z największych w swojej klasie. Stanowisko operatora jest zbudowane w prosty, lecz funkcjonalny sposób. Wszystkie elementy sterujące są łatwo dostępne, fotel kierowcy ma pas bezpieczeństwa. Prezentowana minikoparka wyposażona jest też w pałąk ochronny zgodny z ROPS, zabezpieczający przy przewróceniu, który w razie potrzeby można złożyć i ułatwiać np. zadania transportowe. Poręczny zestaw narzędzi znajduje się pod siedzeniem kierowcy, dodatkowo instrukcje obsługi są przechowywane w schowku przymocowanym do oparcia siedzenia. Producent zapewnił również odpowiednie rozwiązania ułatwiające serwisowanie i naprawy. Funkcja odchylania pokrywy silnika odsłania większą część komory, zapewniając łatwy dostęp do kluczowych komponentów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.