[ATB] Budownictwo

Najniebezpieczniejszy most w Rosji przestał nadawać się do użytku

Data publikacji:

W latach osiemdziesiątych XX wieku na rzece Witim na Syberii powstał tymczasowy most kolejowy. Po wybudowaniu właściwej przeprawy, stara została przerobiona na prowizoryczny most drogowy. Mimo niebezpieczeństwa jakie stwarzała, korzystały z niej zarówno samochody osobowe jak i ciężarówki. W maju br. jedna z podpór prowizorycznego mostu na rzece Witim została zmyta, a konstrukcja ostatecznie przestała nadawać się do użytku.

Most bardziej niż przeprawę drogową przypomina kładkę. Jednak stanowi on jedyną w tym obszarze drogę prowadzącą do wsi Kuanda. Mimo tego, że nie został on nawet dopuszczony do ruchu to każdego dnia korzystali z niego kierowcy.
Teraz jednak nie będzie to już możliwe. W maju br. pojawił się film, na którym widać jak lód zmywa jedną z podpór przeprawy. Konstrukcja nie runęła do końca, ale obecnie grozi zawaleniem, a miejscowość, do której prowadził została praktycznie odcięta od dostępu drogowego.
Długość mostu to 560 metrów. Jest ona wyłożona deskami i nie posiada żadnych barier. Była nazywana najniebezpieczniejszym mostem w Rosji, jednak mogła być to najniebezpieczniejsza czynna przeprawa na świecie.
Jak podaje portal „belsat.eu” – Kuanda nazywana jest małą stolicą Bajkalsko-Amurskiej Magistrali – wybudowanego w latach 70 i 80 odcinka kolei transyberyjskiej. W jej pobliżu krzyżują się wschodni i zachodni odcinek magistrali. Budowa linii, ukończona w latach osiemdziesiątych XX wieku była nagłaśniana przez władze ZSRR. Obecnie do wisi można dojechać jedynie pociągiem jeżdżącym trzy razy dziennie.

Źródło: rynekinfrastruktury.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.