[ATB] Nowości Case CEKoparki kołowe

Najnowsze koparki kołowe od Case Construction Equipment

Data publikacji:
Najnowsze koparki kołowe od  Case Construction Equipment

Firma Case Construction Equipment wprowadza na rynek 4 modele koparek kołowych z serii E, która zostanie uzupełniona o piąty, większy model. Maszyny będą budowane we współpracy z południowokoreańskim producentem Hyundai Construction Equipment.

Linia koparek kołowych Case CE będzie obejmować modele WX140E (masa eksploatacyjna 14,9-15,9 t) i WX160E (17,6-18,4 t) o standardowym promieniu obrotu nadwozia oraz modele WX155E SR (16,9-17,2 t) i WX175E SR (18,8 t) o krótkim promieniu. Producent zapowiada, iż seria ta zostanie uzupełniona o największy model WX210E (21,2-22,5 t), również o standardowym promieniu.

Sprawdzona technologia

Nowe koparki kołowe Case są napędzane silnikami wysokoprężnymi Cummins zgodnymi z normą Stage V. Cztery mniejsze modele będą wyposażone w silnik Cummins B4.5, zapewniający moc maksymalną 129 kW, natomiast model WX210E będzie wyposażony w większy silnik B6.7, oferujący moc maksymalną do 145 kW.

Silniki są wyposażone w wysoce wydajny moduł oczyszczania spalin, zawierający katalizator utleniający (DOC), układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) i filtr cząstek stałych (DPF). Brak konieczności stosowania złożonego układu recyrkulacji spalin (EGR) w celu spełnienia wymogów normy Stage V znacznie obniża koszty utrzymania i konserwacji. Ponadto okresy międzyobsługowe filtrów paliwa wynoszą 1000 mth, a okresy między wymianami oleju silnikowego i filtrów są ustawione na 800 mth, co dodatkowo maksymalizuje czas pracy maszyny.
Silniki mogą pracować z różnymi rodzajami paliw w zależności od wymagań klienta. Obejmują one biodiesel B7 i B20, hydrorafinowane oleje roślinne (HVO) oraz paliwa parafinowe typu GTL (gas-to-liquid), CTL (coal-to-liquids) i BTL (biomass-to-liquid).

Wszystkie modele wykorzystują układ hydrauliczny typu LUDV marki Bosch Rexroth. Zapewnia to operatorowi płynną kontrolę, a jednocześnie usprawnia wielofunkcyjną obsługę funkcji wysięgnika, ramienia i łyżki. Kompensator ciśnienia jest wbudowany w układ sterowania, aby umożliwić współdzielenie przepływu podczas jednoczesnej jazdy i obsługi wysięgnika. Większy model WX210E będzie wyposażony w otwarty centralny system hydrauliczny Electric Positive Flow Control firmy Kawasaki. Wykorzystuje on układ dwóch pomp, zapewniając rozkład mocy wymagany do płynnego i wydajnego działania. Elektrohydrauliczny, proporcjonalny zawór redukcyjny pomaga zmniejszyć zużycie paliwa i zwiększyć produktywność.

Wysoki komfort

Kabina koparek kołowych z serii E jest wyposażona w teleskopową kolumnę kierownicy z dwoma punktami pochylania, co pozwala operatorom na znalezienie wygodnej pozycji do jazdy niezależnie od wzrostu. Przednia szyba została wyposażona w równoległe wycieraczki zarówno w górnej, jak i dolnej części, co zapewnia im szeroki zasięg, a dodatkowo maszyny można wyposażyć w opcjonalną kamerę tylną montowaną po prawej stronie. Ponadto opcjonalnie oferowany jest również monitor Case Maximum View o maksymalnym polu widzenia 360° (4 kamery) wraz z radarem montowanym z tyłu, zapewniającym maksymalną widoczność i bezpieczeństwo.

Opcjonalny alarm radarowy można ustawić w przedziale 5 zakresów odległości od maszyny, co ostrzega operatora o wszelkich możliwych kolizjach z tyłu lub po bokach koparki. W standardzie znajduje się 6 świateł roboczych LED , co jeszcze bardziej poprawia widoczność w warunkach słabego oświetlenia.

Z kolei 8-calowy monitor z ekranem dotykowym zapewnia dostęp do systemu menu sterującego wszystkimi funkcjami maszyny, a dodatkowy ekran udostępniono do obsługi kamer. Operator może poruszać się po ekranie głównym za pomocą pokrętła sterującego, które reguluje również pozycję przepustnicy silnika. Pokrętło to pozwala na wybór 10 zakresów prędkości obrotowej silnika.

Monitor zapewnia operatorowi wskazówki co do ekonomicznego użycia maszyny, pokazując szereg danych, w tym czas bezczynności. W wyposażeniu standardowym znajduje się sterowanie proporcjonalne za pomocą dżojstika, który umożliwia również blokadę oscylacji przedniej osi i posiada funkcje zapadki. Sterowanie jazdą za pomocą dżojstika jest opcjonalne, podobnie jak inteligentny kluczyk, dzięki któremu można uruchamiać maszynę przyciskiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.