Najpopularniejsze podnośniki w ofercie firmy Denison

Data publikacji:
Manitou 160 ATJ O/A

W kategorii maszyn z napędem spalinowym znalazł się model Manitou 160 ATJ O/A.

Firma Denison z siedzibą w miejscowości Suchoraba działa na polskim rynku od kilkunastu już lat. Głównym profilem jej działalności jest sprzedaż używanych oraz wynajem maszyn budowlanych z głównym nastawieniem na markę JCB, ale w asortymencie są także obecne maszyny innych znanych producentów jak: Manitou, Komatsu, Caterpillar, Takeuchi, Kubota oraz Yanmar. Pozostała część działalności firmy Denison obejmuje ponadto sprzedaż części zamiennych, jak i usługi serwisowe.

Podczas sprzedaży maszyn używanych, oprócz korzystnej ceny, decydującym czynnikiem jest jakość produktu. Denison przykłada więc wielką wagę do swoich maszyn, każda nowo przybyła maszyna na plac jest szczegółowo sprawdzana przez serwis, co daje klientom poczucie bezpieczeństwa i pewność przy zakupie.

Manitou 160 ATJ O/A

W kategorii maszyn z napędem spalinowym znalazł się model Manitou 160 ATJ O/A - podnośnik koszowy z łamanym wysięgnikiem i skrętnymi osiami Oscillating Axle. Podnośnik Manitou o masie  6102 kg napędzany jest silnikiem wysokoprężnym Kubota - D1105-E4B o mocy 25 KM.  Technologia hydraulicznego sterowania obrotami silnika zapewnia zmniejszony poziom hałasu i zużycia paliwa. Napęd na 4 skrętne koła, 3 tryby sterowania i promień skrętu  3,71 m, wydajność i mobilność w terenie. Parametry robocze podnośnika wyglądają następująco: wysokość robocza – 16 m, zasięg maksymalny boczny – 8,3 m, prędkość robocza/przejazdu  – 0,8/6,1 km/h.

Platforma robocza 1,8 x 0,8 m zapewnia udźwig maksymalny dla dwóch osób wynoszący 230 kg. Obrót wieżyczki podnośnika możliwy jest w zakresie 350°, natomiast obrót kosza (prawo / lewo) po 90°. Cena prezentowanego modelu z 2020 roku wynosi 234 900 zł netto.
 

Podnośnik nożycowy elektryczny JCB S2646E

S2646E to elektryczny podnośnik nożycowy firmy JCB, który sprawdza się doskonale zarówno podczas prac na zewnątrz budynków, jak i wewnątrz nich, ponieważ standardowo wyposażony jest w bezśladowe opony. Model ten został zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie, efektywności oraz łatwości obsługi i konserwacji, przy zerowej emisji spalin. Podnośniki zasilane bateriami litowymi oferują szereg zalet w porównaniu do tradycyjnych, wyposażonych w baterie ołowiowe. Co więcej, baterie litowe charakteryzują się brakiem konieczności obsługi oraz posiadają wbudowany system monitorujący, który dba o długowieczność baterii nawet podczas wykonywania najbardziej wymagających zadań, które często mają miejsce w firmach specjalizujących się w wynajmie maszyn.

Podnośnik o masie 2528 kg przystosowany jest do pracy w warunkach zewnętrznych przy prędkości wiatru do 12,5 m/s. Osiąga maksymalną wysokość platformy wynoszącą 8,1 m, 
a do tego posiada udźwig platformy wynoszący 450 kg. Model ten wyposażono w wysuwaną podłogę, opartą na rolkach, co umożliwia bezproblemowe rozszerzanie platformy o 91 cm, nawet na znacznych wysokościach. Dzięki unikalnemu uchwytowi bramki wchodzenie i wychodzenie z platformy jest zarówno łatwiejsze, jak i bezpieczniejsze. Obecnie na stanie jest model z 2017 roku w cenie 34 900 zł netto.

Genie GS-2646

Kolejną propozycją firmy Denison jest model Genie GS-2646 o wysokości roboczej 9,8 m. Podnośnik Genie zasilany jest z zestawu czterech akumulatorów kwasowych 6V 225 Ah, ma wbudowany uniwersalny prostownik 20Amp (ładowarka automatyczna), do tego posiada hydrauliczny napęd na dwa koła przednie. Koła są dostosowane do prac wewnątrz budynków - lane, szare i niebrudzące.

Stalowa platforma o wymiarach 2,26 x 1,15 m i udźwigu maksymalnym 454 kg ma dodatkową opcję wydłużenia o 91 cm poprzez wysuwany balkon, wytrzymałe stalowe barierki ochronne z otwieraną bramką oraz linię 230 V. Podnośnik ma zaimplementowanych wiele praktycznych rozwiązań takich jak np.: system sterowania Smart Link, system diagnostyczny, proporcjonalny dżojstik ze wskaźnikiem stopnia naładowania baterii, podłączenie kabla do ładowania akumulatorów umieszczone z tyłu maszyny, uchwyty do unoszenia dźwigiem, złącze do systemu Telematic - przygotowanie do pracy z modułem GPS oraz licznik motogodzin.

W kwestii bezpieczeństwa wyposażenie jest kompletne i zawiera przycisk awaryjnego zatrzymania na platformie i panelu dolnym, dynamiczne hamulce hydrauliczne w przednich hydromotorach, płozy zmniejszające prześwit, zabezpieczające przed wywróceniem maszyny, czujnik poziomu wychylenia z sygnałem dźwiękowym, ręczny zawór awaryjnego opuszczania platformy itd. Model z 2017 wyceniono na 34 900 zł netto.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.