[ATB] Budownictwo

Największa inwestycja francuskiej sieci w Polsce

Data publikacji:

W miejscowości Piątek w woj. łódzkim spółka Panattoni Europe wybuduje największy w Polsce magazyn dla francuskiej sieci Leroy Merlin. Jego powierzchnia będzie miała ponad 123,6 tys. m2, z czego na część socjalno- biurową przypadnie 2,4 tys. m2.

Inwestycja jest trzecią realizacją Panattoni w Europie dla tej francuskiej sieci  i – co warto podkreślić – poprzednie dwie powstały również w Polsce, a dokładnie – w Strykowie.

Prace budowlane mają rozpocząć się jeszcze w tym kwartale, zaś ukończenie przewidziane jest na czwarty kwartał 2019 roku. Na terenie inwestycji powstanie też zadaszona wiata o powierzchni 10 tys. m2, pod którą przechowywane będą towary niewymagające składowania wewnątrz magazynu, a także parking dla 25 samochodów ciężarowych i 150 osobowych. Obiekt będzie dysponować 160 dokami oraz sześcioma bramami z wjazdem z poziomu zero. Ma zostać taż certyfikowany metodą BREEAM na poziomie Good, m.in. dzięki zastosowaniu systemu oświetlenia LED i zwiększeniu dostępu do światła dziennego wewnątrz budynku. Decyzja o powstaniu nowego magazynu wiąże się ściśle z planami rozwojowymi Leroy Merlin Polska oraz zmianami w łańcuchu dostaw firmy. Ze Strykowa do Piątku zostanie przeniesiona m.in. usługa e- commerce.

źródło: eurobildecee

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.