[ATB] Budownictwo

Największe zamówienie w historii polskiej kolei

Data publikacji:

Koleje Mazowieckie zainwestowały 2,2 mld zł w zakup 71 pociągów od firmy Stadler Polska. Jest to największe zamówienie w historii polskiej kolei.

KM od kilku lat są drugim przewoźnikiem kolejowym w Polsce, dysponującym obecnie 317 składami .Po zrealizowaniu inwestycji będzie ich już 388, a to oznacza większą częstotliwość  kursowania i podniesienie komfortu podróżowania. Nowe składy będą dostarczane w transzach, a pierwsze z nich zostaną wdrożone do eksploatacji w I połowie 2019 r. na odcinku Sochaczew – Warszawa – Celestynów. Nowe pociągi mają osiągać prędkość co najmniej 160 km/h, będą nowocześnie wyposażone m.in. w klimatyzację, bezprzewodowy dostęp do Internetu, wewnętrzny i zewnętrzny monitoring, defibrylatory czy interkom umożliwiający pasażerom kontakt z maszynistą w awaryjnej sytuacji.  Poza tym wszystkie nowe pojazdy będą miały urządzenia ETCS, europejskiego systemu sterowania. 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dostarczy firma Stadler Polska, która będzie produkować je w zakładzie w Siedlcach. Wartość zamówienia wynosi 2,2 mld zł. Koleje ubiegają się o dotację z unijnego programu Infrastruktura i Środowisko, która ma pokryć połowę kosztów. Dzięki tak dużemu zamówieniu na Mazowszu powstanie 200 nowych miejsc pracy.

źródło: biznes.newseria.pl

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.