[ATB] Budownictwo

Niemal pół tysiąca kilometrów nowych dróg do końca roku

Data publikacji:

"Obecnie kierowcy mają do dyspozycji 3730,7 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1638,5 km autostrad i 2092,2 km dróg ekspresowych. To dobry wynik, jednak nie poprzestajemy na tym. Przed nami pracowity rok z rekordowymi planami. Do końca 2019 roku planujemy udostępnić kierowcom niemal pół tysiąca kilometrów nowych dróg!" - informuje GDDKiA.

W 2019 roku GDDKiA planuje umożliwić kierowcom skorzystanie z nowych, autostradowych kilometrów w ciągu A1 w województwie śląskim i przejazd autostradą z Katowic do Częstochowy. Do końca roku chcą także dać kierowcom możliwość podróży z Lublina do Warszawy, z wyjątkiem krótkiego odcinka obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi ekspresowej S17. Podobnie w województwie zachodniopomorskim, w 2019 roku planowane jest otwarcie kolejnych fragmentów trasy S6 od drogi ekspresowej S3 (w okolicach Szczecina) do Koszalina. W ciągu najbliższych 12 miesięcy GDDKiA chce również domknąć ekspresowe połączenie w ciągu S5 Poznania z Wrocławiem.

Łączna długość odcinków dróg planowanych do oddania do 31 grudnia 2019 roku przy założeniu, że zima skończy się 15 marca 2019 r. oraz braku nowych okoliczności wydłużających proces inwestycyjny to łącznie blisko 490 km.

Źródło:GDDKiA

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.