Artykuł

Niemal pół tysiąca kilometrów nowych dróg do końca roku

Niemal pół tysiąca kilometrów nowych dróg do końca roku

"Obecnie kierowcy mają do dyspozycji 3730,7 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1638,5 km autostrad i 2092,2 km dróg ekspresowych. To dobry wynik, jednak nie poprzestajemy na tym. Przed nami pracowity rok z rekordowymi planami. Do końca 2019 roku planujemy udostępnić kierowcom niemal pół tysiąca kilometrów nowych dróg!" - informuje GDDKiA.

W 2019 roku GDDKiA planuje umożliwić kierowcom skorzystanie z nowych, autostradowych kilometrów w ciągu A1 w województwie śląskim i przejazd autostradą z Katowic do Częstochowy. Do końca roku chcą także dać kierowcom możliwość podróży z Lublina do Warszawy, z wyjątkiem krótkiego odcinka obwodnicy Kołbieli w ciągu drogi ekspresowej S17. Podobnie w województwie zachodniopomorskim, w 2019 roku planowane jest otwarcie kolejnych fragmentów trasy S6 od drogi ekspresowej S3 (w okolicach Szczecina) do Koszalina. W ciągu najbliższych 12 miesięcy GDDKiA chce również domknąć ekspresowe połączenie w ciągu S5 Poznania z Wrocławiem.

Łączna długość odcinków dróg planowanych do oddania do 31 grudnia 2019 roku przy założeniu, że zima skończy się 15 marca 2019 r. oraz braku nowych okoliczności wydłużających proces inwestycyjny to łącznie blisko 490 km.

Źródło:GDDKiA

Redakcja ATB

Reklama
Powiązane artykuły