[ATB] Technika

Niftylift czyli kompakt i wygoda

Data publikacji:

Firma Niftylift z siedzibą w brytyjskim Milton Keynes, ma w swojej ofercie kompaktowe i lekkie wysięgniki przegubowe, które oferują dużą wydajność i niezawodność. W wybranej kategorii wysokości roboczej, w portfolio Niftylift jest przegubowy podnośnik samojezdny Niftylift HR17N 4×4. Według deklaracji producenta, wyróżnia się on najniższą masą w swojej klasie wynoszącą 5000 kg, co pomaga zminimalizować koszty transportu.

Kompaktowe wymiary podwozia podnośnika pozwalają na łatwe manewrowanie w ciasnych przestrzeniach, zewnętrzny promień skrętu wynosi zaledwie 3,7 m. Maksymalna wysokość robocza podnośnika HR17N wynosi 17,2m przy wysokości unoszenia platformy operatora 15,2 m, a zasięg poziomy to 9,4 m. Podnośnik HR17 4x4 jest dostępny z dwoma opcjami napędu: tylko z silnikiem diesla lub z napędem hybrydowym. W pierwszej opcji, zastosowany jest silnik Kubota 1105 o mocy 25 KM (18,5 kW) zgodny z normą emisji spalin Tier 4/Stage IIIB. Wersja hybrydowa  obejmuje mniejszy, zoptymalizowany pod względem mocy silnik Kubota 722 o mocy 18 KM (14 kW) również zgodny z normą Tier 4/Stage IIIB, wspomagany przez akumulator maszyny, gdy potrzebna jest dodatkowa moc. Takie rozwiązanie pozwala zachować wymaganą moc i wydajność przy jednoczesnym zmniejszeniu zużycia paliwa. Obie wersje napędu posiadają zaawansowany system oczyszczania spalin Niftylift, który znacznie redukuje emisje tlenku węgla, węglowodorów i cząstek stałych. W prezentowanym podnośniku zastosowano innowacyjną funkcję  Diesel Re-Gen, która pozwala na ładowanie akumulatorów także bez głównego źródła zasilania, zapewniając szybkie ładowanie, gdy maszyna jest na biegu jałowym, a silnik pracuje. Ponadto tryb elektryczny umożliwia pracę przy zerowej emisji, dzięki czemu idealnie nadaje się do użytku w pomieszczeniach lub do cichej, czystej pracy. Napęd przenoszony jest na 4 koła, brytyjski pojazd ma zdolność pokonywania wzniesień o pochyleniu do 45%. Dopuszczalna prędkość poruszania się to 6 km/h. Platforma operatora ma wymiary 1,8x0,85 m, a bezpieczne obciążenie robocze wynosi tutaj 225 kg. Obrót platformy roboczej jest możliwy w zakresie 180°, a dla wysięgnika 150°. Na szczególne uznanie zasługuje również zastosowany w podnośniku HR17 4x4 system ochrony operatora ToughCage z SiOPS. W przypadku niebezpiecznej sytuacji, gdy np. operator zostanie dociśnięty do elementów sterujących klatki, system zatrzymuje wszelki ruch maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.