[ATB] Technika NOE

NOE-Schaltechnik - Więcej niż NOEtop

Data publikacji:

Współczesne budowle wymagają nowoczesnych systemów szalunkowych. Z tego założenia wychodzi firma NOE-Schaltechnik która podczas kwietniowej Baumy zaprezentuje m.in. swoje udoskonalone i całkiem nowe produkty oraz rozwiązania pod hasłem „Obiecujące perspektywy dla szalunków”, w tym rozwiązania bazujące na cenionym systemie NOEtop. Poniżej prezentujemy kilka z nich.

Spektrum zastosowań systemu szalowania NOEtop znacznie rozszerza bazujący na tym rozwiązaniu system NOEtop R, który może być stosowany z tymi samymi akcesoriami. W szalunkach bez poszycia ze zintegrowanymi pasami zintegrowane są także profile kołpakowe z listwami ze sztucznego tworzywa. Tym samym istnieje możliwość nałożenia poszycia szalunku, niezależnie od rastra płyty szalunkowej.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

System NOEtop S został opracowany z myślą o rynkach, gdzie obowiązują szczególnie wysokie standardy w zakresie bezpieczeństwa na budowach. Rozwiązanie składa się z podestów roboczych, drabinek i zintegrowanych wyporów skośnych montowanych bezpośrednio na wielkopowierzchniowych tarczach szalunkowych NOEtop. Warto przy tym zwrócić uwagę, że przygotowanie do pracy nie nastręcza większych problemów – po prostu wystarczy rozłożyć podest roboczy i wypory skośne, które składane są do transportu.

Składane, zawiasowe szalunki

Zdaniem producenta obiecujące perspektywy rysują się także przed systemem NOEtop FS, dzięki któremu można betonować - bez spinania w środku - słupy o przekrojach od 200 do 600 mm (skok co 50 mm). Szalunki słupów są składane, zawiasowe i dostępne w dwóch wersjach: z poszyciem stalowym lub jako ruszt dla dowolnego poszycia o grubości 21 mm. Co ważne, szalunek nie musi być montowany lub demontowany – szalowanie, rozszalowywanie oraz przekładanie odbywa się w całości. Inżynierzy firmy NOE-Schaltechnik nie zapomnieli przy tym o aspekcie bezpieczeństwa – z systemem zintegrowane są platformy robocze i drabinki z kabłąkami zabezpieczającymi prace na drabinie.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.