[ATB] Opinie użytkowników NOE

NOEtop z systemem ściągów jednostronnych

Data publikacji:

Umieszczanie stożkowego ściągu oraz nakrętki nastawczej by zamknąć deskowanie na wielkoformatowej płycie NOEtop

Zamykanie deskowania NOEtop EinsA przy użyciu wkrętarki

Tylne deskowanie z uchylną nakrętką NOEtop Einsa. Jedną z zalet jest to, że nie trzeba kupować nowego systemu deskowań. System tarcz NOEtop z łatwością można dostosować do NOEtop EinsA.

Na rynku widać duże zainteresowanie ściągami do systemów deskowań, które mogą być instalowane po jednej ze stron szalunku. W odpowiedzi na to zapotrzebowanie, firma NOE-Schaltechnik wprowadziła do oferty ściągi jednostronne NOEtop EinsA, które można używać z systemem deskowań NOEtop, którego użytkownikiem jest m.in. renomowane niemieckiej przedsiębiorstwo budowlane Grossman-Bau z Rosenheim w Bawarii.

Ściągi jednostronne NOEtop EinsA zostały wprowadzone na rynek w kwietniu 2016 r. Niedługo później, wypróbowany klient NOE-Schaltechnik - firma Grossman-Bau, użyła nowego systemy przy budowie ścian silosowych w centrum recyklingu w Monachium. Wyniki testów nowego produktu okazały się bardzo obiecujące. – Nasi pracownicy nie musieli przechodzić dodatkowych szkoleń, jako że często korzystamy ze ściennych deskowań NOEtop. Dlatego też mogliśmy natychmiast rozpocząć prace. Ponadto zaoszczędziliśmy sporo czasu przy budowie 18-metrowych ścian o wysokości 5 m - o około 2 h szybciej niż poprzednio wznieśliśmy jedną ścianę, a potem o 1 h szybciej demontowaliśmy deskowanie – podsumował kierownik robót z firmy Grossman-Bau.

Profesjonalny wykonawca
Firma Grossman-Bau została założona w 1907 r. i z czasem stała się jednym z największych specjalistycznych przedsiębiorstw budowlanych w tej części Niemiec. Przedsiębiorstwo specjalizuje się w realizacjach z zakresu budownictwa ogólnego, budowie obiektów przemysłowych i handlowych (realizowanych pod klucz), a także obiektów inżynieryjnych. Grossman-Bau może pochwalić się kadrą specjalistów prezentujących bardzo duże umiejętności techniczne, a także stosowaniem najnowocześniejszych systemów szalunkowych - oferowanych przez firmę NOE-Schaltechnik.

Stożkowe ściągi

Aby zastosować system NOEtop EinsA konieczny jest stożkowy ściąg, dzięki czemu zbędne okazuje się cięcie i późniejsze zakładanie otaczającej plastikowej rurki dystansowej. Oznacza to, że brak jest koniecznych do zatkania nieużywanych dziur na ściągi, jak również brak potrzeby wznoszenia rusztowania na skraju deskowania, aby zainstalować ściągi. System NOEtop EinsA wyposażony jest bowiem w prosty system zaciskowy, regulowany co 10 mm. Dzięki temu można uzyskać wymaganą grubość ściany, a cały proces zajmuje niewiele czasu. Brak przecieków przy ściągach gwarantują gumowe uszczelki. Co ważne, deskowanie można obsługiwać całkowicie z jednej strony.

NOEtop+NOEtop EinsA

System NOEtop EinsA wytrzyma parcie betonu do 60 kN/m². Rozwiązanie to sprawdzi się zwłaszcza w firmach korzystających już z paneli NOEtop, zainteresowanych skorzystaniem z systemu ściągów jednostronnych. Nie muszą one bowiem zaopatrywać się w nowy system deskowań, natomiast mogą użyć użytkowany już system płyt. Szczególnie wskazane są płyty NOEtop o dużej powierzchni, ze zintegrowanymi pasami usztywniającymi. Wystarczy tylko zamocować w profilu tylną nakrętkę uchylną, która utrzymuje koniec stożkowego ściągu lub przednią nakrętkę nastawczą. Mocowanie uzupełniające pozwala na zastosowanie standardowych tarcz. Firma NOE-Schaltechnik oferuje do użycia wraz z NOEtop EinsA wszystkie dostępne rozmiary płyt.

Grzegorz Antosik

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.