[ATB] Nowości

Nominacje do Intermat Innovation Awards (część II) - roboty ziemne, wyburzenia i transport

Data publikacji:

Zbliżająca się kolejna edycja targów Intermat w stolicy Francji – Paryżu, każe bliżej przyjrzeć się najciekawszym nowinkom technicznym przygotowanym przez wystawców. Nasz poniższy przegląd oprzemy o nominacje do nagrody Innovation Awards 2024.

    Nominacje do Intermat Innovation Awards (część II) - roboty ziemne, wyburzenia i transport

Cangini - System Evo zastosowany w szybkozłączach

Główna wartość dodana systemu Evo odnosi się do bezpieczeństwa i wydajności operacyjnej, odpowiadając na najnowsze wymogi bezpieczeństwa wprowadzone przez normę EN474.

Dzięki temu innowacyjnemu systemowi operator może sprawdzić, czy szybkozłącze zostało prawidłowo podłączone bez opuszczania fotela w kabinie. Jest to możliwe dzięki podwójnemu systemowi wskaźników, który informuje operatora, czy szybkozłącze jest w pełni podłączone do adaptera.

Za pomocą dwóch urządzeń wizualnych, umieszczonych z boku i z przodu w celu zapewnienia najwyższego bezpieczeństwa, operator może na pierwszy rzut oka odróżnić całkowite lub częściowe połączenie między szybkozłączem a adapterem.

System Evo składa się z trzech podstawowych elementów zapewniających bezpieczeństwo w miejscu pracy:

1. Trójkątny żółty wskaźnik boczny "Safe Check",

2.Przedni znacznik wizualny, widoczny dla operatora w kabinie,

3.Podwójny profil wideł, ukształtowany tak, aby narzędzie nie mogło zostać zwolnione, dopóki nie zostanie umieszczone na ziemi w stabilnej pozycji.

DMS Technologie - Chwytak sortujący z narzędziem nośnym Softgrip

Chwytak sortujący SG firmy DMS przeznaczony do współpracy z koparkami i żurawiami przeładunkowymi wyposażony został w opatentowany siłownik hydrauliczny dwustronnego działania. Zmniejszona masa własna możliwa dzięki unikalnej, kompaktowej konstrukcji pozwala każdej koparce hydraulicznej na przenoszenie większego ładunku

Zaawansowany system z całkowicie zamkniętym tłokiem i wewnętrznym prowadzeniem oleju bez węży hydraulicznych w obszarze roboczym skraca czas przestojów i koszty napraw spowodowane pęknięciem węży oraz zapobiega uszkodzeniom tłoczyska. Uchwyt Softgrip to akcesorium do chwytaka, które jeszcze bardziej rozszerza jego zastosowanie. Dzięki temu prefabrykaty betonowe i delikatne materiały mogą być ładowane i umieszczane bez użycia innych narzędzi niż chwytak na koparce.

Duratray International - Smart Tray

 

Smart Tray (ST) firmy Duratray to najbardziej zaawansowana wanna zrzutowa do ciężarówek górniczych i budowlanych. ST może automatycznie monitorować swój stan (strukturalny i zużycie), a także raportować użytkownikowi online i w czasie rzeczywistym.

Dynaset - HRVB Hydrauliczna łyżka próżniowa do recyklingu

HRVB (Hydraulic Recycling Vacuum Bucket) przekształca moc hydrauliczną maszyny bazowej w potężne ssanie próżniowe i dmuchawę powietrza. HRVB to kompaktowy i zintegrowany osprzęt do zbierania, recyklingu i sortowania materiałów, złomu i podobnych materiałów znajdujących się na placach budowy, w parkach, na drogach i torach kolejowych.

Jednostka HRVB działa również jako potężna dmuchawa powietrza do czyszczenia i zbierania lżejszych materiałów, takich jak liście. HRVB został zaprojektowany jako przystawka do koparek i maszyn do transportu materiałów. Jednostka HRVB może być również dostarczana z wężem ssącym o długości 7,5 m do pomocniczego portu ssącego służącego do ręcznego odkurzania materiału.

Minitop - Tracksformer

 

Tracksformer to innowacyjny i opatentowany system, który zwiększa wydajność ładowarki o sterowaniu burtowym. Gąsienice można zmieniać w zależności od potrzeb roboczych dzięki czterem typologiom narzędzi, z których każda jest zorientowana na określone ustawienie, które można zastosować na "gołych" gąsienicach Tracksformer: Snow, Work Site, Asphalt i Underwood.

System zapewnia możliwość wymiany narzędzi na gładkiej taśmie. Montaż i demontaż to proste procesy, które można wykonywać niezależnie, dzięki czemu ładowarka o sterowaniu burtowym staje się bardzo wszechstronna i wydajna, dostosowując się do konkretnego środowiska roboczego.

Steelwrist – funkcja TCX

 

TCX - funkcja pochylania dla najmniejszych koparek. Rozwiązanie to dostępne jest w wersji montowanej bezpośrednio ze sprzęgiem S30/180. Nowa technologia w prostym produkcie, na co składają się: hak bezpieczeństwa przedniego sworznia, w pełni odlewany kompaktowy korpus, sworznie rozprężne.

Steelwrist - Standard Open-S

 

Prace nad stworzeniem standardu Open-S rozpoczęły się w 2019 r. i były prowadzone przez Steelwrist i Rototilt, dwie firmy, które zwykle konkurują ze sobą, ale mimo to zdecydowały się współpracować w większym celu, jakim jest wspólny, otwarty, niezależny od producenta, globalny standard w pełni automatycznych szybkozłączy. Kilku producentów jest obecnie w przygotowaniu do przyjęcia tego rozwiązania.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.