Zbliżająca się kolejna edycja targów Intermat w stolicy Francji – Paryżu, każe bliżej przyjrzeć się najciekawszym nowinkom technicznym przygotowanym przez wystawców. Nasz poniższy przegląd oprzemy o nominacje do nagrody Innovation Awards 2024.
Zespół inżynierów i techników Marini opracował nowe rozwiązanie - Marini EvoDryer udoskonalające wprowadzanie RAP do pierścienia recyklingowego. Ograniczeniem istniejącego pierścienia recyklingowego dla wszystkich producentów jest fakt, że RAP jest umieszczany w bardzo gorącym obszarze i m.in. z tego powodu jakość końcowego asfaltu może być zagrożona, może wystąpić wyższa emisja i nieprzyjemny zapach w całym miejscu pracy. Koncepcja stojąca za Marini EvoDryer polega na zwiększeniu długości bębna suszarni, zmianie pozycji wprowadzania RAP za płomieniem suszarni oraz modyfikacji wewnętrznych łopatek.
Modułowa platforma typu plug and play, która zastępuje silniki wysokoprężne. Zaprojektowana do łączenia i uruchamiania modułów akumulatorowych ZQuip w celu zasilania bezobsługowych silników elektrycznych, które napędzają istniejące układy hydrauliczne.
TerraTech to sprawdzony, zintegrowany, elektryczny ekosystem łączący oprogramowanie sterujące, trwały sprzęt (siłowniki elektryczne, moduły sterowania pojazdem, silniki, sterowniki, zarządzanie energią) oraz cyfrowy wgląd dzięki IoT.
Zamontowana na samochodzie ciężarowym Iveco eDaily 35S10 Full Electric o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 t, teleskopowa platforma zapewnia wysokość roboczą 16,2 m i udźwig 80 kg przy maksymalnym wysięgu poziomym 11,2 m, wzrastającym do 250 kg przy wysięgu 7,4 m. Przy długości 7,12 m i wysokości 2,74 m po złożeniu jest pojazdem łatwym do ustawienia nawet w ciasnych miejscach.
Podnośnik teleskopowy MJE 250 Axon na podwoziu e-Daily 50C14 E o dopuszczalnej masie całkowitej 5,2 tony z kołami bliźniaczymi. Maksymalna wysokość robocza wynosi 24,7 m. Przy maksymalnym wysięgu poziomym 16,5 m udźwig platformy wynosi 100 kg, a przy wysięgu 12,5 m wzrasta do 250 kg. Przy całkowicie wysuniętym wysięgniku możliwa jest praca poniżej poziomu gruntu na wysokości -3,5 m.
W obu modelach EVE zapewnia szybkość, liniowość i płynność ruchów pionowych i poziomych. Brak nagłych przechyłów, ale wysuwanie sekcji i podnoszenie wysięgnika odbywa się przy zachowaniu odpowiedniej równowagi.
Firma Novum Tech opracowuje i produkuje pełną gamę systemów elektryfikacji od 48 V do 800 V, o zakresie mocy od 5 kW do 350 kW, dostosowanych do aktualnych wyzwań rynku.
Rozwiązania te dotyczą szerokiego zakresu zastosowań, od małych pojazdów po duże pojazdy przemysłowe (minikoparki, pojazdy drogowe, ciężarówki, maszyny rolnicze itp.) Rozwiązania te składają się z kilku komponentów technologicznych połączonych razem w celu dostarczenia gotowego produktu Plug'n'Play.
Nominacje do Intermat Innovation Awards (część V) - budownictwo, inżynieria lądowa i sektor betonowy
Nominacje do Intermat Innovation Awards (część III) - drogi, przemysł materiałowy i fundamenty
Nominacje do Intermat Innovation Awards (część II) - roboty ziemne, wyburzenia i transport
Nominacje do Intermat Innovation Awards (część I) - nowoczesne technologie
Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:
Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę