[ATB] Aktualności

Nooteboom - Innowacyjna z rynną

Data publikacji:

Niskopodwoziowa naczepa Nooteboom Manoovr z rynną koparkową i hydraulicznymi rampami o nośności 80 ton zdobyła nagrodę „Innowacja Roku 2018” w kategorii Naczepa Średniego Tonażu na 3 do 5 osiach, w organizowanym przez brytyjski magazyn Heavy Torgue konkursie The Heavies Award. Po raz kolejny w tej kategorii wyraźnie wyróżniała się tylko jedna naczepa, którą w tym roku był właśnie produkt firmy Nooteboom. To już drugi raz w ciągu ostatnich trzech lat, gdy ten holenderski producent sięga po nagrodę „Innowacja Roku”.

Organizowany od roku 2015 we współpracy z brytyjskim Stowarzyszeniem Transportu Ciężkiego (Heavy Transport Association) konkurs The Heavies nagradza różne podmioty, niezależnie od ich wielkości, które w znaczący sposób przyczyniają się do efektywnego i wydajnego funkcjonowania przemysłu i branży transportowej w Wielkiej Brytanii. W tym roku The Heavies Awards przyznano już po raz czwarty, w 16 kategoriach, a uroczysta ceremonia wręczenia nagród odbyła się 31 sierpnia w centrum wystawienniczym w Newark w hrabstwie Nottinghamshire w środkowej Anglii.

Wersja rozwojowa

Opracowana w odpowiedzi na zapotrzebowanie na bardziej wydajne środki transportu nagrodzona naczepa firmy Nooteboom to supermocna konstrukcja dedykowana do przewozu dużych i ciężkich maszyn budowlanych i drogowych, stanowiąca kolejny etap w rozwoju wprowadzonych przed trzema laty innowacyjnych semi-niskopodwoziowych naczep typu Manoovr, wyróżniających się m.in. niewielką wysokością pokładu, dużą nośnością, wyjątkowym skokiem zawieszenia i doskonałą zwrotnością.
Nagrodzona naczepa bazuje na istniejącej konstrukcji platformy Manoovr, która w celu przystosowania do przewozu bardzo dużego sprzętu budowlanego została poddana dodatkowym modyfikacjom, pozwalającym zmniejszyć wysokość transportową oraz umożliwiającym szybki i bezpieczny załadunek. Podczas przewożenia koparek lub maszyn wyburzeniowych ich wysięgnik można umieścić w specjalnej międzyosiowej rynnie, dzięki czemu całkowita wysokość ładunku jest znacznie zredukowana. Z kolei każda z wyjątkowo solidnych hydraulicznych ramp najazdowych typu „heavy duty” znosi nawet 20-tonowy nacisk kół.

SS

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.