[ATB] Aktualności opony budowlane

Nowa fabryka opon Yokohama

Data publikacji:
Nowa fabryka opon Yokohama

Yokohama Rubber rozpoczyna produkcję w nowym zakładzie Visakhapatnam w Indiach. Fabrykę zbudowano w celu zwiększenia mocy produkcyjnych Yokohama Off-Highway Tires, spółki Yokohama Rubber Group, zajmującej się produkcją i sprzedażą opon terenowych (OHT). W trzech indyjskich fabrykach Grupy produkowane są główne marki opon należących do tej firmy: Alliance, Galaxy i Primex, przeznaczone do maszyn rolniczych, budowlanych, przemysłowych i leśnych.

Według producenta, sprzedaż generowana przez Yokohama Off-Highway Tires rozwija się szybciej niż cały rynek opon OHT. Aby zaspokoić rosnący popyt na swoje produkty, firma rozbudowała fabrykę Dahej w stanie Gujarat, zaś w III kwartale 2020 r. rozpoczęła budowę zakładu Visakhapatnam. Warto dodać, iż Yokohama posiada jeszcze jedną fabrykę opon w Indiach - zakład Tirunelveli w Tamil Nadu.

Nowa fabryka Visakhapatnam miała pierwotnie rozpocząć działalność w I kwartale 2023 r., jednak wciąż rosnący globalny popyt na opony terenowe wpłynął na przyspieszenie uruchomienia produkcji. W początkowej fazie nowa fabryka będzie miała wydajność na poziomie 69 t dziennie. W drugim etapie planowanym na I kwartał 2024 r. dobowa moc zostanie zwiększona do 132 t. Rozważana jest również dalsza rozbudowa.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.