Nowa gama ładowarek kompaktowych Mecalac

Data publikacji:
Nowa gama ładowarek kompaktowych Mecalac

Firma Mecalac wprowadza na rynek serię ładowarek kompaktowych Mecalac MCL, która obejmuje 6 modeli o masie od 1,74 t do 2,85 t. Decyzja o wejściu na ten rynek wynika z rosnącego zapotrzebowania na małe, wielofunkcyjne ładowarki przegubowe w sektorze rolniczym, rentalowym i budowlanym. 

Wśród nowych maszyn znajdują się 4 modele z długim wysięgnikiem (standard), dostosowane do potrzeb segmentu rolniczego oraz 2 modele z krótkim wysięgnikiem, dostosowane do potrzeb segmentu budowlanego. Wszystkie maszyny będą dostępne w trzech wersjach: z zadaszeniem, z zadaszeniem składanym lub w wersji z kabiną oraz z szerokim wyborem osprzętu dodatkowego.

Nowe ładowarki MCL mogą być wyposażone w najnowsze technologie firmy Mecalac zwiększające komfort i wspomagające kierowcę. Wśród nich warto wymienić funkcję M-Drive, która zmienia maszynę w nośnik narzędzi - użytkownik może kontrolować prędkość maszyny za pomocą pedału nożnego przy wybranych obrotach silnika (przepustnica ręczna).

Jest też funkcja Speed-control - zdefiniowanie na nowo zakresu prędkości, z którego można korzystać za pomocą pedału nożnego, w zależności od potrzeb. Na przykład wybranie niższej prędkości pozwoli na bardziej precyzyjne wykonanie pracy. Producent wprowadza również usługi MyMecalac Connected, które pozwalają na maksymalizację wykorzystania maszyn dzięki zoptymalizowanym i dostępnym danym o maszynach, skrócenie czasu przestojów i lepsze zarządzanie flotą. Wśród wprowadzonych rozwiązań warto wymienić także kod cyfrowy start. Jest to klawiatura, która pozwala lepiej kontrolować użytkowanie maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.