[ATB] Nowości Hidromek

Nowa generacja maszyn Hidromek

Data publikacji:
Nowa generacja maszyn Hidromek

W technologię LIDAR wyposażone zostały również inne nowości tureckiego producenta - walec HMK 130 CS i równiarka HMK 680 MG.

Podczas październikowych targów Bauma w Monachium firma Hidromek zaprezentowała maszyny nowej generacji pod nazwą „Hidromek Next”. Wśród nich na czoło wysunęły się niewątpliwie modele: HMK 140 LC, HMK 130 CS i HMK 680 MG.

Pierwsza z maszyn, czyli koparka gąsienicowa HMK 140 LC wyposażona została m.in. w wychylenia, systemy e-dig wall i e-trench wraz z technologią LIDAR. Na targach Bauma 2022, HMK 140 LC działała autonomicznie i pokazała swoje umiejętności kontroli operacji. W technologię LIDAR wyposażone zostały również inne nowości tureckiego producenta - walec HMK 130 CS i równiarka HMK 680 MG. Dzięki tym technologiom maszyny „Hidromek Next” zapewniają bezpieczne środowisko robocze.

Operator na pierwszym planie

Badając nawyki operatorów, Hidromek stworzył projekt o nazwie „Hidromek Opera”, który jest niczym innym, jak nową, zdalnie sterowaną kabiną operatora dla koparko-ładowarek, koparek hydraulicznych, równiarek czy ładowarek kołowych. „Hidomek Opera” stawia operatora w centrum i łączy nowoczesne linie i technologię z podejściem projektowym. Rozwiązanie to pozwala operatorom na zdalne korzystanie z każdej maszyny z tym znakiem w dowolnym miejscu i czasie bez utraty komfortu. Na targach Bauma 2022 nowa ładowarka kołowa HMK 630 WL była zdalnie sterowana przez „Hidromek Opera”.

Wydajna seria K4

Na targach w Monachium zaprezentowano też nową, czwartą generację rodziny koparko-ładowarek Hidromek - serię K4. Seria K4 oferuje dużą wydajność, wszechstronność i komfort. Wystarczy wymienić, iż dzięki dżojstikom zintegrowanym z fotelem seria K4 posiada opatentowaną przez producenta funkcję „autotilt”, która umożliwia automatyczne podnoszenie kolumny kierowniczej, gdy operator przechodzi na stronę koparki i obraca fotel. Na targach Bauma 2022 w ramach rodziny K4 zaprezentowano m.in. minikoparkę HMK 62 SS, która umożliwia pracę w miejscach o niskim stropie. Minikoparka gąsienicowa HMK 62 TC umożliwia pracę z wieloma różnymi przystawkami, takimi jak przyczepa, rębak do drewna, betoniarka, kosiarka czy mulczer.

Większa rodzina H4

Hidromek wystawił również szeroką gamę koparek gąsienicowych i kołowych należących do serii H4. Pokazano koparki gąsienicowe HMK 65 ZT, HMK 85 CP, HMK 140 LC, HMK 145 LC SR, HMK 235 LC SR, HMK 230 LC, HMK 310 NLC, HMK 390 NLC HD, HMK 520 LC HD, koparki kołowe HMK 150 WR, HMK 210 W MH. Wśród nich znajduje się m.in. koparka gąsienicowa HMK 85 CP należąca do serii H4. Jest ona maszyną wielozadaniową, która może pracować z różnymi przystawkami, zapewniając wszechstronność w różnych pracach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.