[ATB] Aktualności

Nowa koparka CAT MH3026 do prac przeładunkowych

Data publikacji:

Nowe koparki CAT MH3026 zaprojektowano specjalnie pod kątem niezawodnej i sprawnej eksploatacji na wysypiskach śmieci i złomowiskach a zaawansowany układ elektrohydrauliczny zapewnia optymalną równowagę pomiędzy mocą a wydajnością.

Koparki do prac przeładunkowych nowej generacji są napędzane silnikiem Cat C7.1, który może pracować na biodieslu o stężeniu do B20. Silnik spełnia normy emisji spalin Stage V (UE), a jego bezobsługowy układ oczyszczania spalin obniża koszty eksploatacji i wydłuża czas bezawaryjnej pracy maszyny. Dwa tryby mocy silnika — Power i Economy — pozwalają precyzyjnie dopasować wytwarzaną siłę do konkretnego zadania, dzięki czemu do tych samych prac przy zachowaniu normalnych parametrów eksploatacyjnych maszyna potrzebuje nawet 10% mniej paliwa niż poprzednie modele.  Nowy przedni układ zawieszenia osprzętu umożliwia zasięg nawet 13 m (42 stóp i 8 cali), a więc przenoszenie większej ilości materiału bez przestawiania maszyny. W modelu MH3026 mechanizm obrotu ma 20% większy moment obrotowy, co pozwala szybciej przemieszczać materiał. Tryb zwiększonego udźwigu, który ułatwia maszynom radzenie sobie z ciężkimi ładunkami. Standardowym wyposażeniem maszyn jest funkcja SmartBoom™, która umożliwia swobodny ruch wysięgnika do góry i do dołu bez angażowania pompy. Dzięki temu operator może się skupić na sterowaniu chwytakiem i płynności pracy, a maszyna zużyje mniej paliwa. Przygotowano także bogaty zestaw osprzętu roboczego oraz nowe opcje ramion/wysięgników do różnorodnych zastosowań, tak aby jak najbardziej zwiększyć wszechstronność. 

Technologie

Nowe standardowe rozwiązania techniczne w koparce do prac przeładunkowych Cat MH3026 zwiększają bezpieczeństwo użytkowania. Funkcja E-Fence zapobiega wyjazdowi koparki poza teren wyznaczony przez operatora, natomiast układ Cab Avoidance pomaga unikać kontaktu osprzętu z kabiną. Funkcja identyfikatora operatora wymaga wpisania kodu PIN w celu uruchomienia silnika, więc niepowołana osoba nie będzie w stanie użyć maszyny.

Zaprojektowane z myślą o bezpiecznej eksploatacji

W przeprojektowanej kabinie znalazły się duże szyby ze szkła hartowanego oraz wąskie słupki, co wyraźnie poprawiło widoczność dookoła pojazdu. Standardowo są montowane kamery tylna i boczna po prawej stronie, ale można dopłacić do systemu obserwacji dookólnej. Obraz z kamer jest wyświetlany na dużym monitorze z dotykowym ekranem wewnątrz kabiny, dodatkowo zwiększając możliwość obserwowania miejsca pracy. Przednia szyba i okno dachowe są grubsze i efekcie odporniejsze na uderzenia punktowe i powierzchniowe, spełniając wymagania norm EN356, P8B i P5A. Wyłącznik na poziomie podłoża po aktywacji odcina dopływ paliwa do silnika i wyłącza maszynę. W obwodach opuszczania wysięgnika i ramienia są standardowo montowane zawory zwrotne blokujące wsteczny przepływ oleju w razie nieoczekiwanej utraty ciśnienia hydraulicznego, więc przednie zawieszenie osprzętu zawsze pozostaje w bezpiecznej pozycji. Wszystkie punkty codziennej obsługi serwisowej są wygodnie dostępne z poziomu podłoża, a nowa platforma serwisowa ze schodkami zapewnia wygodny, bezpieczny i wygodny dostęp do górnej sekcji serwisowej.

Nowy poziom komfortu pracy

Kabina nowej generacji występuje w wersjach Deluxe i Premium. Może być wyposażona w układ kierowania za pomocą joysticka, a zatem pozbawiona kolumny kierownicy. Zyskuje na tym widoczność do przodu, ilość miejsca na nogi i łatwość wchodzenia do pojazdu. Aby jeszcze bardziej ułatwić wchodzenie do kabiny i wychodzenie z niej, lewa konsola odchyla się do góry. Wszystkie elementy sterujące są wygodnie umieszczone przed operatorem i w jego swobodnym zasięgu, tak aby nie musiał on wykonywać niepotrzebnych ruchów. Monitor powiększony do 254 mm (10 cali), wyposażony w dotykowy panel o wysokiej rozdzielczości oraz pokrętła, ułatwia nawigowanie po intuicyjnym interfejsie. Różni operatorzy maszyny mogą zapisać swoje indywidualne ustawienia joysticków i preferowanego trybu mocy silnika, a maszyna automatycznie przywoła odpowiednią konfigurację na podstawie identyfikatora operatora. W koparce MH3026 kabina może sięgać do wysokości maksymalnie 5750 mm (18 stóp i 10 cali), zapewniając świetną widoczność przy załadunku i przeładunku materiału.

Wyjątkowa łatwość obsługi technicznej

Standardowa funkcja Product Link™ rejestruje newralgiczne dane eksploatacyjne, takie jak lokalizacja maszyny, przepracowany czas, zużycie paliwa, wydajność, czas bezczynności, alarmy serwisowe i kody usterek. Menedżer floty może zdalnie śledzić te informacje i na ich podstawie odpowiednio dysponować sprzętem. Nowe filtry oleju hydraulicznego wytrzymują o połowę dłużej niż poprzednie i teraz wymagają wymiany dopiero po 3000 godzin pracy, a dodatkowo lepiej wychwytują zanieczyszczenia. Nowe zawory zapobiegające wyciekom pozwalają zachować czystość oleju podczas wymiany. W celu zmniejszenia wymagań konserwacyjnych okres wymiany wszystkich filtrów silnika uspójniono do 1000 godzin pracy, a nowy filtr wlotu powietrza z filtrem wstępnym również starcza nawet na 1000 godzin. Operatorzy mogą wygodnie śledzić zużycie filtrów koparki i okresy między przeglądami na wysokiej jakości monitorze w kabinie. Wysokowydajny wentylator chłodzący nie wymaga interwencji operatora, ponieważ standardowo ma funkcję automatycznej zmiany kierunku obrotów, która czyści rdzenie chłodnicy i w ten poprawia trwałość maszyny. W celu jeszcze skuteczniejszego usuwania brudu i odłamków można zamontować wibracyjną siatkę chłodnicy, która się aktywuje po włączeniu odwrotnego kierunku obrotów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.