Nowa koparka ośmiotonowa Bobcat

Data publikacji:
Nowa koparka ośmiotonowa Bobcat

Seria minikoparek Bobcat R2 została rozszerzona o nowy 8-tonowy model E88, który docelowo zastępuje poprzedni E85 z serii M. Nowa wersja minikoparki Bobcat zapewnia doskonałe osiągi przy niewielkich rozmiarach gabarytowych, do tego oferuje znakomite warunki komfortu dla operatora oraz wysoką stabilność, funkcjonalność i wydajność pracy.

Jednostką napędową prezentowanej koparki jest sprawdzony już 4-cylindrowy silnik Bobcat D24 o mocy 65 KM. Silnik spełnia wymagania europejskiej normy emisji Stage V, układ oczyszczający spaliny zawiera proste i skuteczne rozwiązania, jak katalizator utleniający DOC oraz filtr cząstek stałych DPF.

Duże możliwości pracy w terenie

Konstrukcja minikoparki E88 jest wytrzymała i bardzo stabilna. Maszyna jest dobrze wyważona, a dzięki ulepszonemu rozłożeniu masy  doskonale pracuje z różnym osprzętem nawet w trudnych warunkach terenowych. Opcjonalnie dostępna dodatkowa przeciwwaga o masie 407 kg zapewnia jeden z najwyższych współczynników stabilności w kategorii maszyn 8-tonowych.

Koparka wyposażona została w wydłużone gąsienice o szerokości 450 mm i bez problemów może poruszać się zarówno w niskim zakresie prędkości do 2,5 km/h, jak i w wysokim do 4,4 km/h. Transport minikoparki jest możliwy na ciężarówce kontenerowej, maksymalna szerokość koparki to 2,2 m, wysokość 2,54 m, po wewnętrznej i zewnętrznej stronie podwozia, dostępne są specjalne zaczepy mocujące.

Nowa koparka E88 występuje w konfiguracjach z ramieniem standardowym oraz przedłużonym. Można ją wyposażyć w maksymalnie 5 linii pomocniczego układu hydraulicznego mocowanych na ramieniu oraz zaawansowany system wybieralnego sterowania hydraulicznego A-SAC umożliwiający szeroki zakres konfiguracji do określonych zadań z dodatkowym osprzętem.

Inteligentny układ hydrauliczny koparki równomiernie reguluje przepływ, zapewniając jej maksymalną wydajność. Konstrukcja lemiesza została również zoptymalizowana. Jej obecny kształt ułatwia samooczyszczanie i nabieranie, a krótkie ramię, wspomagane odchylanie i łyżka wyrównująca są gwarancją poprawy stabilności. Parametry robocze koparki z długim ramieniem przedstawiają się następująco: głębokość kopania to 4,86 m, zasięg kopania - 7,55 m, a wysokość zrzutu - ok. 4,76 m.

Komfort operatora na najwyższym poziomie 

W firmie Bobcat komfort operatora maszyny jest jednym z głównych priorytetów. Kabina koparki E88 zapewnia więc dużo przestrzeni, łatwy i bezpieczny dostęp oraz panoramiczny widok na obszar roboczy. Sama konstrukcja kabiny oparta jest na wąskich profilach o zwiększonej wytrzymałości, zapewniających maksymalnie dużą powierzchnię przeszklenia. Funkcje odparowywania z regulowanymi wlotami ogrzewania, wycieraczka o dużym zasięgu, oświetlenie na wysięgniku oraz opcjonalna kamera cofania znacząco ułatwiają pracę nawet po zmierzchu czy w gorszą pogodę.

Kabinę wyposażono w regulowany wygodny fotel z wysokim oparciem, wydajne ogrzewanie, klimatyzację, a także 5- lub 7-calowy czytelny wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości. Elementy sterujące, jak dżojstiki oraz wszelkie przełączniki oraz przyciski są logicznie i ergonomicznie rozmieszczone wokół operatora, dostęp i obsługa są tutaj intuicyjne.

Solidna konstrukcja minikoparki zmniejsza ryzyko przestojów, maszyna wykonana jest z wysokiej jakości materiałów, a jej wrażliwe elementy, szczególnie istotne dla działania, są dobrze zabezpieczone przez przypadkowym uszkodzeniem podczas pracy. Dostęp serwisowy możliwy jest z poziomu podłoża, duże, płaskie powierzchnie zewnętrzne oraz wodoodporne materiały we wnętrzu ułatwiają czyszczenie i pozwalają zachować maszynę w idealnym stanie technicznym.

Polecamy powiązane produkty z naszego sklepu:

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.