[ATB] Technika

Nowa kruszarka udarowa Cobra 290R EvoQuip

Data publikacji:

Kruszarki udarowe serii EvoQuip Cobra to maszyny, które zapewniają wiodącą w swojej klasie wydajność, wszechstronność oraz oszczędność paliwa. Szybki czas konfiguracji, prosta, intuicyjna obsługa i łatwość transportu sprawiają, że maszyny te są idealnym rozwiązaniem dla szerokiego zakresu zastosowań. Podczas tegorocznych targów maszyn budowlanych Bauma 2019, na stanowisku Terex przedstawiona została nowa kruszarka oznaczona jako Cobra 290R.

Cobra 290R to uniwersalna kruszarka udarowa, która jest przeznaczona do najbardziej wymagających zastosowań, takich jak: rozdrabnianie betonu zbrojonego, asfaltu z recyklingu, odpadów budowlanych i z prac rozbiórkowych oraz skał i kamienia naturalnego. Przenośnik kruszarki zapewnia długość transportową wynoszącą 14,76 m, szerokość transportową 2,9 m oraz maksymalną wysokość 3,16 m. Napęd maszyny stanowi silnik diesla o mocy 315 KM, który gwarantuje wydajność na poziomie 290 t/h. Konstrukcja maszyny zapewnia łatwy dostęp do silnika, układu hydraulicznego, zespołu chłodnicy oraz wszelkich punktów serwisowych, co znacząco ułatwia przygotowanie maszyny do pracy oraz niezbędnej konserwacji i napraw.
Prezentowana kruszarka ma wiele interesujących rozwiązań. Nowa Cobra ma obrotową konstrukcję oraz dodatkowe sito o wymiarach 2,74x1,5 m. System Afterscreen umożliwia dowolną zmianę ustawienia przenośnika między trybem recyrkulacji, a więc ponownego wprowadzania do komory kruszącej ziaren o zbyt dużej wielkości lub odprowadzania całości skruszonego materiału do składowania. Cały układ przesiewający wraz z taśmą odprowadzającą nadwymiarowe ziarna można szybko zdemontować i obsługiwać maszynę w trybie standardowym. Opcja ta ułatwia również transport urządzenia. Całkowicie zamknięty wlotowy lej wibracyjny wyposażono w sito wstępne, regulowane za pomocą wymiennych wkładek. Komora udarowa jest wyposażona w ruchomą klapę wlotową, która zapobiega powstawaniu zatorów z osadów w punkcie wlotowym. Wymaganą przepustowość materiału oraz stopień rozdrobnienia zapewniają 2 niezależne, sterowane hydraulicznie ramiona udarowe. Opatentowany, hydrauliczny układ zabezpieczający przed przeciążeniem chroni urządzenie przed uszkodzeniem w przypadku napotkania niedającego się rozdrobnić fragmentu materiału. Obsługa maszyny jest intuicyjna i przyjazna użytkownikowi. Kruszarka Cobra 290R stale monitoruje bieżące obciążenie silnika podczas procesu rozdrabniania i automatycznie przystosowuje do niego prędkość pracy taśmy podawczej. Funkcja „Track & Crush” z kolei pozwala operatorowi na obsługę urządzenia przy użyciu opcjonalnie dostępnego układu zdalnego sterowania z kabiny koparki ładującej materiał.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.