[ATB] Nowości Caterpillar

Nowa ładowarka kołowa Cat 995

Data publikacji:
Nowa ładowarka kołowa Cat 995

Większa ładowność i wydajność - według deklaracji producenta nowa ładowarka Cat 995 oferuje nawet o 19% wyższą wydajność niż poprzedni model. Oprócz tego o 6% większą siłę hydrauliczną przy takim samym czasie cyklu, do 13% niższe godzinowe zużycie paliwa i wzrost wydajności o 8% podczas pracy w trybie ekonomicznym. Udoskonalenia konstrukcyjne obejmują przedni układ zawieszenia oraz łyżki o większej pojemności, które mają przedłużoną podłogę, umożliwiającą szybki załadunek, wysokie współczynniki wypełnienia dochodzące do 115% i doskonałe utrzymywanie materiału.

Nowy model 995 wypełnia zapotrzebowanie przemysłu wydobywczego na wysoką wydajność i większą ładowność. Sercem tej ładowarki jest silnik Cat 3516E spełniający normy Stage V. Wzrost momentu obrotowego o 39% zapewnia mu dużą siłę uciągu podczas kopania i przyspieszania w warunkach dużego uciągu, a 500-godzinny okres między wymianami oleju silnikowego i dłuższa żywotność filtra powietrza oznaczają krótsze przestoje serwisowe i niższe koszty obsługi maszyny.

Przeprojektowane środowisko operatora

Nowy model 995 został zaprojektowany z myślą o zwiększeniu komfortu i widoczności operatora.  Kabina ciśnieniowa redukuje wibracje, obniża poziom hałasu i posiada automatyczną kontrolę temperatury. Zwiększona widoczność to kluczowy element nowego modelu 995. Wyższa przednia szyba kabiny ma o 25% większą powierzchnię przeszkloną, co pozytywnie wpływa na pole widzenia operatora, szczególnie podczas pracy z łyżką. Dodatkowo, o 64% powiększony obszar wycieraczek pozwala utrzymać szybę w czystości nawet w szczególnie trudnych warunkach atmosferycznych.

Nowy elektrohydrauliczny układ kierowniczy wyposażony w czujnik prędkości i sprzężenie zwrotne siły jest kolejnym udogodnieniem tego modelu. Dzięki niemu operator ma zapewniony komfort podczas całego cyklu pracy. Układ automatycznie usztywnia się podczas jazdy z większą prędkością, a gdy prędkość spada, staje się bardziej elastyczny, co przekłada się na większą pewność pracy.

Ładowarkę Cat 995 wyposażono w dwa kolorowe monitory LED o przekątnej 10 cali, które umożliwiają wygodne sterowanie maszyną, dostęp do funkcji operacyjnych oraz elektronicznej instrukcji obsługi. Dodatkowy trzeci ekran o przekątnej 8 cali dostarcza dedykowany widok z kamery cofania, a także daje możliwość rozbudowy do systemu kamer z wieloma widokami, zapewniając pełen zakres widoczności 270o wraz z wykrywaniem obiektów z tyłu. 

Technologia zwiększająca pewność siebie 

Nowa ładowarka kołowa Cat 995 została wzbogacona o zaawansowaną, zintegrowaną elektronikę, co umożliwia elastyczną wymianę informacji  pomiędzy maszyną a operatorem,  zwiększa efektywność pracy ich obu. Dzięki zastosowaniu standardowej technologii zapobiegania wywracaniu, maszyna minimalizuje ryzyko nadmiernego obciążenia układu napędowego i elementów konstrukcyjnych. Jednocześnie zapewnia pełną siłę odspajania, co pozwala na bezpieczne operacje, nie powodując znacznego unoszenia się tylnych opon z podłoża.

Innowacyjne, opcjonalne komponenty systemu Autodig automatyzują trzy najtrudniejsze etapy cyklu kopania. Jednocześnie redukowane jest zużycie opon, co pozytywnie wpływa na koszty eksploatacyjne. Funkcja Lift Stall Prevention została natomiast wdrożona dla skutecznego zarządzania ruchem obrotowym podczas kopania.

Interesująco przedstawia się również interaktywne narzędzie szkoleniowe, które zawiera dodatkowe opcje coachingu operatora oraz generuje raporty dotyczące zachowań poszczególnych pracowników.  Monitorowanych jest aż 21 aspektów techniki pracy operatora. Standardowym wyposażeniem ładowarki są system zarządzania informacjami (VIMS) oraz Cat Product Link umożliwiający zdalny dostęp do danych operacyjnych maszyny za pośrednictwem łatwego w użyciu interfejsu VisionLink. Model 995 obsługuje także rozwiązania Cat MineStar, w tym Health, Guide i Terrain, co pozwala na pełne wykorzystanie zaawansowanych technologii w zarządzaniu i optymalizacji pracy maszyny.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.