[ATB] Technika

Nowa łyżka krusząco - przesiewająca MB-HDS

Data publikacji:

Firma MB Crusher oferuje swoim klientom rozwiązania, które mają docelowo zmniejszyć koszty pracy, ograniczyć konieczność transportu oraz minimalizować negatywny wpływ na środowisko. Maszyny dostarczane przez włoskiego producenta ciężko pracują przy projektach budowy nowej infrastruktury i budynków na użytek lokalnych społeczności. Maszyny MB Crusher pomagają budować nowe domy i dzielnice na całym świecie.

Jako przykład takiej pracy można przytoczyć zastosowanie nowej łyżki krusząco - przesiewająca MB-HDS323, która została zainstalowana na koparce gąsienicowej Caterpillar 325. Takie właśnie maszyny pracują w Niemczech podczas przerabiania ziemi i betonu pochodzących z wyburzeń starych budynków. Uzyskany w ten sposób materiał jest ponownie wykorzystany na tej samej budowie co zmniejsza zapotrzebowanie materiałowe i znacząco obniża całkowite koszty inwestycji. Projekt ten zakłada budowę nowego osiedla wraz z dodatkową infrastrukturą handlową i rekreacyjną. Łyżka krusząco - przesiewająca MB jest wykorzystywana np. podczas tworzenia i zagospodarowania terenów zielonych.
Kolejnym ciekawym przykładem jest budowa stadionu do rugby i piłki nożnej „Parco Sud” wraz z miejscem na organizację imprez masowych we włoskim regionie Veneto. W tym przypadku łyżka krusząco-przesiewająca została zainstalowana na koparce gąsienicowej Komatsu PC230 i posłużyła do oddzielania skał od ziemi pod budowę wspomnianego boiska. Takie rozwiązanie wykluczyło konieczności transportu materiału, w celu jego oczyszczenia i ponownego dostarczenia na budowę, a to przyniosło korzyści zarówno w kwestii ekonomicznej jak i oszczędność czasu.
Nowa łyżka krusząco - przesiewająca MB-HDS jest dostępna w 4 wariantach dla różnych potrzeb selekcji materiału. Jej ogromną zaletą jest uproszczona adaptacja do szerokiego zakresu prac i typów materiałów. Może być w prosty sposób montowana na koparkach, ładowarkach, mini-ładowarkach, koparko-ładowarkach (od 5 do 35 t). Konstrukcja samej łyżki, a także sposób montażu umożliwiają bezproblemowy dostęp i swobodę ruchu w zróżnicowanych miejscach prowadzonych prac budowlanych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 02/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.