[ATB] Nowości

Nowa mieszarka asfaltu Eco

Data publikacji:

Niemiecka firma Benninghoven jest wiodącym na świecie dostawcą instalacji do mieszania asfaltu oraz maszyn i usług dla przemysłu budowlanego. Na ubiegłorocznych targach Bauma 2019 firma zaprezentowała po raz pierwszy, swoją nową koncepcję systemu Eco czyli instalację do mieszania asfaltu o wydajności od 100 do 320 t/h.

Łączy ona w sobie najnowocześniejsze, innowacyjne technologie i wysoki standard produkcji w kompaktowych kontenerach, zapewniając równocześnie maksymalną mobilność i elastyczność.Prezentowane systemy typu Eco są obsługiwane jako instalacje stacjonarne lub w razie potrzeby mogą być szybko i sprawnie przemieszczane do innych lokalizacji. Idea serii Eco opiera się na modułowej budowie instalacji. Taka modułowa konstrukcja umożliwia także późniejszą integrację różnych zaawansowanych technologicznie podzespołów wynikającą z przyszłych wymagań klientów lub zapotrzebowania rynkowego. Ważna jest również wysoka wydajność instalacji, tak aby układarki drogowe miały stały dopływ surowca, nawet przy dużych projektach. Zapewnia to zintegrowany silos załadowczy z surowcem mieszanym o wielkości od 10 do 325 t. Stanowi to wystarczający bufor i daje komfort pracy bez zbędnych przestojów. Dzięki modułowemu systemowi można go też rozbudować lub doposażyć w dowolnym momencie za pomocą jednej lub dwóch wież drugorzędnych.

Maksymalna mobilność instalacji Eco gwarantuje, że wszystkie główne elementy mogą być w łatwy sposób transportowane samochodem ciężarowym, statkiem lub koleją w standardowych wymiarach kontenerowych ISO. Demontaż i montaż poszczególnych elementów systemu jest łatwy, a koszty logistyki ulegają obniżeniu. Zastosowane urządzenia typu Plug&Work pozwalają na szybkie uruchamianie bez długotrwałych procesów konfiguracyjnych. Zaletą konstrukcji modułowej jest też skrócony całkowity czas instalacji i rozruchu systemu, gdzie przykładowo dwie wytwórnie zostały ukończone w czasie zaledwie pięciu tygodni. W przypadku fabryki konwencjonalnej, okres ten trwa od 4 do 6 miesięcy.

Wstępna konfiguracja

Mieszarki asfaltu Eco posiadają wstępnie już skonfigurowane interfejsy do podawania materiałów do recyklingu, bitumu piankowego, granulatu, proszku, włókna itd. Poprzez system magistrali możliwe jest modułowe rozszerzanie funkcji. Instalacje wyposażone są w nową sekcję ważenia i mieszania, olejowy palnik Evo Jet (opcjonalnie dostępna jest możliwość innych rozwiązań zasilania oraz wybór palnika kombinowanego), silos do załadunku mieszanki, przesiewacz i system odpylający. Optymalne oświetlenie miejsca pracy i konserwacji zapewnia system lamp LED. Niezbędne prace konserwacyjne i utrzymanie wymaganej sprawności instalacji ułatwiają duże otwory serwisowe, dające ergonomiczny dostęp do mieszadła podczas prac serwisowych, a także gniazda zasilania i sprężonego powietrza do podłączania narzędzi elektrycznych i pneumatycznych. Większy poziom bezpieczeństwa zapewnia oferowany system transferu kluczy.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.