Nowa miniładowarka Bobcat MT100

Data publikacji:
Nowa miniładowarka Bobcat MT100

Do asortymentu firmy Bobcat dołącza właśnie nowa miniładowarka gąsienicowa. Model MT100 pomimo bardzo kompaktowych wymiarów, przekonuje swoimi możliwościami i rozwiązaniami technicznymi. Z powodzeniem poradzi sobie podczas wielu prac w budownictwie, rozbiórkach, kształtowaniu krajobrazu oraz w rolnictwie. Standardowa szerokość wynosząca zaledwie 90,4 cm, z pewnością ułatwi poruszanie się nawet w wąskich korytarzach budynków inwentarskich.

Napęd miniładowarki MT100 stanowi niewielki silnik Kubota D902-E4B-BC-1 o mocy 25 KM, jednostka ta spełnia wymagania normy emisji spalin Stage V. Prędkość jazdy do przodu wynosi maksymalnie 6,6 km/h, a prędkość jazdy wstecz do 4,7 km/h. Układ hydrauliki zapewniający przepływ do 41 l/min i ciśnienie robocze 20 MPa umożliwia obsługę szerokiej gamy dodatkowego osprzętu podczas prac budowlanych, rozbiórkowych czy kształtowania terenu. Montaż narzędzi odbywa się poprzez system Bob-Tach lecz ładowarka jest wyposażona również w standardowe złącze do obsługi osprzętu innych producentów. Można więc wykorzystać posiadany park maszynowy.

Wyjątkowa charakterystyka

Model MT100 przy swojej niewielkiej masie własnej 1538 kg oferuje całkiem niezłe parametry, w tym znamionowy udźwig roboczy 460 kg, obciążenie statyczne 1314 kg, dużą siłę odspajania oraz wysokość podnoszenia 2,06 m. Możliwości ładowarki można dodatkowo zwiększyć poprzez system przenośnych przeciwwag. Standardowo umieszczane są z przodu podwozia, aby zapewnić optymalne zagłębianie w grunt. Jednak w razie potrzeby mogą zostać przeniesione do tyłu i wówczas udźwig zwiększa się do 485 kg, a obciążenie statyczne do 1387 kg.

Warto zwrócić też uwagę na sposób poruszania się ładowarki w terenie. Wąskie gąsienice o szerokości 180 mm, przy nacisku na podłoże rzędu 36 kPa zapewniają optymalną ochronę zarówno powierzchni utwardzonych jak również wrażliwej darni. Jako opcja natomiast są dostępne gąsienice o szerokości 250 mm, które zmniejszają jednostkowy nacisk na podłoże do 30 kPa. Praca na nierównym i trudnym terenie nie sprawi więc problemów, tym bardziej że najlepszy w tej klasie prześwit podłużny ładowarki wynosi 20,5 cm.

Do dyspozycji operatora jest zintegrowana platforma jezdna, która zapewnia bardzo dobry wgląd na obszar roboczy oraz osprzęt, a jednocześnie umożliwia wygodną pracę. Sterowanie maszyną realizowane jest poprzez ergonomicznie zaprojektowane dżojstiki. Precyzyjne kierowanie ładowarką staje się więc łatwe i bezpieczne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.