[ATB] Nowości

Nowa pompa EstrichBoy DC 450

Data publikacji:

Na ubiegłorocznych targach Bauma 2019 swoją premierę miał EstrichBoy DC 450 - model mobilnej pompy do betonu, przeznaczonej do pracy przy wykonywaniu wylewek konwencjonalnych. Nowy EstrichBoy firmy Putzmeister jest wynikiem niemal 50 lat ciągłego rozwoju technologii i oferuje niezrównane możliwości konfiguracji. Jego największe zalety to trwałość i niezawodność, szerokie możliwości zastosowania, wysoka wydajność oraz bezpieczeństwo użytkowania.

Zastosowaną jednostką napędową jest 3-cylindrowy silnik wysokoprężny Deutz o mocy 31,5 kW. Mobilna pompa do betonu osadzona jest na hamownym podwoziu i może być transportowana z prędkością do 80 km/h. Opcjonalnie dostępne jest też podwozie z dopuszczeniem do prędkości 100 km/h. Elementy obudowy są montowane osobno, więc w przypadku uszkodzenia wymienia się tylko pojedynczy moduł. Pokrywy są wytrzymałe i posiadają  warstwę izolacji akustycznej, aby ograniczać emitowany hałas. Panel sterujący jest umieszczony z tyłu i odwrócony w kierunku operatora maszyny. Umożliwia bezpośrednie kontrolowanie wszystkiego z jednego miejsca. Wyświetlacz chroniony jest przed uszkodzeniami i brudem przez szybę ochronną. Nowy EstrichBoy posiada większy zbiornik paliwa o pojemności 70 litrów, przez co paliwa wystarczy na cały dzień pracy. Opcjonalny sposób przechowywania materiału nad błotnikiem umożliwia czasowe składowanie worków z cementem bez obciążania i niszczenia błotników. Pod pokrywą umieszczono także przydatną skrzynkę na narzędzia.

Wydajna maszyna

EstrichBoy DC 450  powstał  na bazie kompresora, a do przesyłu materiału zaadaptowana została metoda z wykorzystaniem sprężonego powietrza. Maszynę wyposażono w  sprężarkę Atlas Copco Airtec 111 o wydajności 73 l/s przy ciśnieniu tłoczenia 7 barów. Zasięg tłoczenia wynosi powyżej 120 m szerokości i ponad 60 m wysokości. Teoretyczna wydajność tłoczenia w zależności od parametrów materiału waha się od 3,8 do 5 m³/h. Optymalizacja przepływu w pompie nowej generacji zapewnia pracę w temperaturze otoczenia aż do 50°C i zmniejsza jednocześnie poziom generowanego hałasu. Serwisowanie i niezbędne naprawy maszyny  przebiegają szybko i sprawnie za sprawą szerokiego kąta otwierania, łatwego dostępu do newralgicznych podzespołów oraz dzięki wykorzystaniu systemu złączek szybkozwalniających do montażu podzespołów.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj atb 03/2020 - zamów:

Bezpłatny egzemplarz   prenumeratę

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.