[ATB] Technika Metso

Nowa seria kruszarek mobilnych Lokotrack Urban

Data publikacji:

Fińska firma Metso wprowadza na rynek nową serię kruszarek mobilnych Lokotrack Urban. Maszyna ta rewolucjonizuje kruszenie w gęsto zaludnionych środowiskach, takich jak np. centra miast. Nowe rozwiązanie upraszcza operacje kruszenia, zapewnia znaczną ochronę przed hałasem i zasadniczo zmniejsza emisję pyłu.

Opracowaliśmy to nowe rozwiązanie, aby umożliwić przeprowadzanie operacji kruszenia w najbardziej zaludnionych przestrzeniach miejskich. Uzyskanie pozwolenia środowiskowego jest bardzo trudne, kiedy zachodzi potrzeba kruszenia w takich obszarach. Nowa seria Lokotrack Urban zapewnia jednak solidną moc kruszenia przy jednoczesnej minimalizacji wpływu na ludzi i społeczności zamieszkujących w sąsiedztwie – tłumaczy Jouni Hulttinen, kierownik ds. kruszarek mobilnych Lokotrack w Metso.

Niska emisja hałasu

Zezwolenia środowiskowe zwykle regulują dopuszczalny poziom hałasu wywołany przez operacje kruszenia. Z punktu widzenia bezpieczeństwa i higieny pracy 85 dB jest najczęstszym zdefiniowanym poziomem, chociaż nawet znacznie niższe wskazania mogą przeszkadzać ludziom żyjącym lub pracującym w pobliżu miejsc kruszenia. Dzięki zabezpieczonej przed hałasem kruszarki Lokotrack Urban LT106, wymagana odległość ochrony spada nawet o 60% z 23-25 m do 9-11 m. Poza tym obszarem roboczym zmysłowy wpływ na ludzkie ucho może być jeszcze bardziej zmniejszony. – Wyniki testów są imponujące, naturalnie musimy pamiętać, że hałas roboczy w dużym stopniu zależy również od innych urządzeń używanych na budowie, a nowa seria Urban jest pierwszą tego rodzaju, która dostosowuje się do wszystkich operacji kruszenia i aktywnie chroni zdrowie i bezpieczeństwo personelu zakładu oraz ludności cywilnej – kontynuuje Hulttinen. Oprócz bardzo niskiej emisji hałasu seria Lokotrack Urban oferuje bardzo zaawansowany system tłumienia pyłu. Pył jest kierowany do wnętrza mobilnej instalacji kruszenia, a wysokociśnieniowy system rozpylania wody pochłania większość cząstek pyłu z powietrza. Funkcje środowiskowe zintegrowane z urządzeniem mobilnym nie wymagają specjalnej konserwacji. Rozdrabniacz jest również bardzo łatwy do przenoszenia.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.