[ATB] Nowości

Nowa seria łyżek do ładowarek kołowych Doosan

Data publikacji:

Doosan przedstawia nową ofertę wydajnych łyżek uniwersalnych o pojemności od 2,0 do 6,7 m³ do swoich najpopularniejszych na rynku modeli ładowarek kołowych. Nowa seria łyżek uniwersalnych stanowi pierwszy etap rozszerzenia oferty narzędzi do ładowarek kołowych Doosan.

Jej kluczowe cechy to szerokie możliwości konfiguracji i większe pojemności łyżek w ofercie, dzięki czemu klienci będą mogli wybrać nowy osprzęt lepiej dostosowany do swoich potrzeb. Wyprodukowana z wykorzystaniem stali Hardox nowa seria łyżek zapewnia lepszą ochronę przed zużyciem w porównaniu do łyżek ze stali hartowanej. Wszystkie elementy mające kontakt z ziemią lub materiałami zostały zaprojektowane tak, aby ułatwić optymalną penetrację materiału, a tym samym zmniejszyć zużycie paliwa. Nowe amortyzatory zapewniają wyższy komfort operatora i zmniejszają obciążenia zarówno samej ładowarki, jak i konstrukcji łyżki.

Wszystkie wydajne łyżki uniwersalne są wyposażone w nowe amortyzatory w standardzie. Firma Doosan zdecydowała o wprowadzeniu tej innowacji po uzyskaniu pozytywnych wyników trwających dwa lata testów. Osłony łyżek są teraz zamontowane na trwałej gumowej gąsienicy, co redukuje wstrząsy i hałas podczas odchylania łyżek.

Łyżki z możliwością pełnej konfiguracji

Damien Dambre, kierownik produktu ds. rozwoju zastosowań specjalnych i osprzętu Doosan Infracore Europe, mówi: – Nowa seria wydajnych łyżek uniwersalnych zapewnia niemal pełną konfigurację. Oprócz ustawienia zębów oraz przykręcanych krawędzi łyżek, klienci mogą wybierać spośród wielu funkcji, takich jak system szybkozłączy, kształt dna łyżki, rodzaj osłony przed rozpryskami, osłona łyżki, kształt lemiesza i inne.

Dystrybutorzy Doosan mogą korzystać z internetowego narzędzia ”Konfigurator łyżek do ładowarek kołowych Doosan do stworzenia łyżek do ładowarek kołowych Doosan dopasowanych do oczekiwań klienta”. Narzędzie pomaga skonfigurować łyżkę w ośmiu prostych krokach, oferując porady na każdym etapie, ułatwiające dystrybutorowi Doosan dokonanie wyboru zgodnego z wymaganiami klientów.

Dbałość o detale

Proces ten został zademonstrowany na łyżce wybranej do nowej, najwyższej klasy ładowarki kołowej Doosan DL580-5, zakupionej przez Cheval Group we Francji w filii dystrybutora Doosan ITT Mach10 w Lyonie. Nowa ładowarka DL580-5 jest wykorzystywana do transportu surowca z wyrobiska kamieniołomu i ładowania go do leja kruszarki na terenie obiektu Cheval Group w Drôme.

Po dokonaniu wyboru ładowarki kołowej Doosan przeprowadzono szczegółową analizę warunków w kamieniołomie i preferencji operatora w celu dokładnego określenia odpowiedniej konfiguracji ładowarki ze szczególnym uwzględnieniem nie tylko opon, ale przede wszystkim łyżki zamontowanej na maszynie. Na potrzeby zastosowania w Drôme dystrybutor dostarczył łyżkę o pojemności 6,7 m³ i szerokości 3400 mm, której specyfikację wybrano w porozumieniu z operatorem maszyny za pomocą narzędzia Konfigurator łyżek do ładowarek kołowych Doosan.

Wybrany przy użyciu tego narzędzia typ łyżki ma zaokrąglony kształt preferowany przez operatora, ochronne płytki trudnościeralne pod łyżką, wypukłe obcinacze boczne i przykręcane, trzyczęściowe, odwracalne, proste przeciwostrze. Łyżka została również wyposażona w górną osłonę przed rozpryskami do ochrony siłowników.

Dopasowanie do pełnej oferty ładowarek kołowych Doosan

 Nowa seria wydajnych łyżek uniwersalnych jest przeznaczona do pełnej oferty wysokowydajnych ładowarek kołowych firmy Doosan obejmującej 13 modeli o masie roboczej od 12 do 36 t i pojemności łyżki od 1,9 do 6,7 m³, co odpowiada szerokiemu zakresowi transportowanych materiałów i zastosowań. Standardowe wyposażenie ładowarek kołowych Doosan obejmuje wiele zaawansowanych funkcji, które w przypadku innych oferowanych na rynku maszyn dostępne są wyłącznie jako wyposażenie opcjonalne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.