[ATB] Nowości Manitou budowlane

Nowa seria Oxygen od Manitou

Data publikacji:
Nowa seria Oxygen od Manitou

Na tegoroczne targi maszyn budowlanych Bauma 2022, firma Manitou przygotowała nową serię Oxygen czyli maszyny z napędem elektrycznym. Oferują one wszystko, za co ceniona jest marka Manitou, a więc jakość wykonania, wytrzymałość, produktywność oraz innowacyjność, przy jednoczesnym wykorzystaniu wydajności i zoptymalizowanych warunków użytkowania jakie daje elektryfikacja napędu.

Nowe maszyny elektryczne Manitou przeznaczone są do pracy w każdym terenie, wewnątrz i na zewnątrz budynków. Mogą być używane zarówno w trybie w pełni elektrycznym lub hybrydowym, tak aby dostosować się do potrzeb danego miejsca. Ważną ich zaletą jest oczywiście bardzo niski poziom generowanego hałasu, co pozwala wydłużyć lub modulować godziny pracy zwłaszcza w środowisku miejskim.

Seria ATJ teraz z napędem elektrycznym

Elektryczna platforma 200 ATJE 4WS to wydajne i wszechstronne rozwiązanie do podnoszenia w każdym terenie. Posiada wszystkie, tak ważne funkcje ułatwiające pracę na wysokości w tym pojemny i wytrzymały ocynkowany kosz o ładowności zwiększonej do 250 kg, duży prześwit, oscylującą oś przednią i blokadę mechanizmu różnicowego, 4 koła napędowe, 4 koła skrętne, ciągły obrót oraz możliwość wykonywania 4 ruchów jednocześnie.

Przegubowa, elektryczna platforma to model o kompaktowych wymiarach 2,46 x 2,38 x 8,34 m (wys. x szer. x dł.) i masie 7500 kg, który umożliwia bezpieczną pracę na wysokości do 20 m. Pojemność zastosowanych baterii wynosi tutaj 460 Ah. Według deklaracji producenta model elektryczny podnośnika wyróżnia także o 24% obniżony całkowity koszt posiadania.

Modele 160 ATJ E i 180 ATJ E wykorzystują te same komponenty, co wersja 200 ATJe. Przeszły jednak niewielkie modyfikacje, które gwarantują im obecnie taki sam poziom wydajności, co w przypadku wersji z silnikiem spalinowym. Dodatkowo zwiększono ładowność ich kosza ładunkowego do 250 kg dla zapewnienia jeszcze bardziej efektywnej pracy.

Kompletny „Lifting” modelu 120 AETJ

Przegubowy podnośnik koszowy AETJ 120 o konstrukcji typu „zero tail swing” przystosowany jest do wymagań przedsiębiorców przemysłowych. Wyposażony jest teraz w kosz dla dwóch operatorów o ładowności zwiększonej do 230 kg, nowy pulpit sterowniczy, kolorowy wyświetlacz z wbudowaną diagnostyką oraz silniki napędowe prądu przemiennego dla uzyskania niższych kosztów użytkowania. Maksymalna wysokość robocza podnośnika 120 AETJ wynosi 11,95 m, a wysięg do 7 m.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.