[ATB] Nowości Trimble budowlane

Nowa stacja bazowa Trimble do lokalizacji satelitarnej

Data publikacji:

Firma Trimble to znany specjalista w dziedzinie technologii pozycjonowania, modelowania, łączności i analizy danych. Łączy świat cyfrowy i fizyczny dla poprawy produktywności, bezpieczeństwa i zrównoważonego rozwoju. Amerykański producent do swojej oferty wprowadza właśnie nową stację bazową GNSS do użytku w budownictwie cywilnym, geo-przestrzennym i w zastosowaniach rolniczych.

Model R750 zapewnia lepszą wydajność stacji bazowej, zapewniając wykonawcom, geodetom oraz rolnikom bardziej niezawodne i precyzyjne pozycjonowanie w terenie. Może być z powodzeniem stosowany do nadawania poprawek kinematycznych w czasie rzeczywistym (RTK) dla szerokiego zakresu zastosowań w tym pomiarów sejsmicznych, monitoringu, budownictwa cywilnego, rolnictwa precyzyjnego i wielu innych. W trudnych warunkach, jeszcze lepszą niezawodność dostępnego sygnału może uzyskać w połączeniu z Trimble ProPoint, który jest wysoce precyzyjnym silnikiem pozycjonowania piątej generacji.  ProPoint został zaprojektowany przez Trimble w celu dostarczania danych o położeniu i orientacji z połączenia sygnałów GNSS, globalnie dostępnych usług korekcji o wysokiej dokładności oraz danych pomiarowych z różnych czujników. To przełomowe rozwiązanie w efektywnym zarządzaniu sygnałem.

Jeszcze większe możliwości

Stacja bazowa R750 zapewnia znacznie lepsze śledzenie satelitów, sprawną łączność i optymalne warunki użytkowania. Posiada wbudowany modem LTE, dlatego może wprowadzać korekty poprzez sieć internetową pozwalając tym samym na rozszerzenie zasięgu w dowolnym miejscu. Wszędzie, gdzie jest zasięg sieci komórkowej. Wbudowany modem zapewnia również zdalny dostęp i zarządzanie, dostarczanie alertów i powiadomień e-mail oraz możliwości przesyłania danych pomiędzy terenem a biurem. Możliwość zdalnego zarządzania stacją bazową i otrzymywania powiadomień o stanie urządzenia w biurze zmniejsza przestoje i potrzebę dojazdu do miejsca, jest to  więc przełom dla użytkowników, którzy zdalnie zarządzają stacjami bazowymi.

Stacja bazowa R750 jest także nieoceniona w zastosowaniach monitorujących, gdzie zapewnia precyzyjne funkcje dla klientów budowlanych i zajmujących się pracami geo-przestrzennymi w systemach zautomatyzowanych. Tutaj ma zastosowanie oprogramowanie do monitorowania w czasie rzeczywistym 4D Control, w którym użytkownicy mogą rejestrować pozycje 3D o wysokiej częstotliwości dla zapewniania możliwości raportowania ruchu oraz funkcji alarmowania. Daje to większą elastyczność we wdrażaniu systemu monitoringu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.