[ATB] Aktualności

Nowa współpraca EFL z Kässbohrer

Data publikacji:

Należąca do Grupy EFL spółka EFL Finance podpisała list intencyjny z producentem i dostawcą naczep - Kässbohrer Polska. Dzięki nawiązanej współpracy klienci obu partnerów otrzymają kompleksową ofertę finansowania naczep tego renomowanego dostawcy.

Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy pomimo trudnego okresu, w którym znalazła się polska i światowa gospodarka. Rozmowy oczywiście prowadziliśmy już od jakiegoś czasu. Rynek pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych obszarów naszej działalności. Dlatego bardzo ważne jest dla nas, żeby współpracować ze sprawdzonymi partnerami, których bogatą ofertę możemy z pełnym przekonaniem rekomendować naszym klientom. Nawiązanie współpracy z renomowanym producentem, jednej z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców marek naczep pozwoli nam dotrzeć z kompleksową ofertą Grupy EFL zarówno do naszych dotychczasowych, jak i nowych klientów – powiedział Paweł Bojko, prezes zarządu EFL Finance.
Silny gracz

Założona w 1893 r. firma Kässbohrer jest jednym z wiodących producentów naczep i oferuje szeroki asortyment maszyn tego typu w ponad 55 krajach. Kässbohrer ma 4 zakłady produkcyjne, które znajdują się w Goch i Ulm w Niemczech, Tule w Rosji i Adapazari w Turcji. Kässbohrer ma punkty sprzedaży w całej Europie. oraz oferuje szerokie usługi posprzedażne na całym świecie.

– Jako Kässbohrer zapewniamy polskim klientom innowacyjne i najwyższej jakości pojazdy oraz szerokie usługi posprzedażowe. Bardzo cieszymy się, że będziemy teraz mogli wspierać ich usługami finansowymi dzięki współpracy z EFL Finance.  W ten sposób dostarczymy naszym klientom konkurencyjne i korzystne rozwiązania, zwiększając ich efektywność operacyjną i przyczyniając się do prężnego wzrostu – powiedział Jakub Dolaniecki, country manager w Kässbohrer Polska.

EFL, którego właścicielem jest francuska grupa bankowa Crédit Agricole, jest jednym z największych leasingodawców ruchomości w Polsce. Grupa EFL od ponad 29 lat dostarcza firmom z sektora MŚP, dużym podmiotom, korporacjom i jednostkom publicznym usługi leasingu, najmu, pożyczki i faktoringu. Spółka z ponad 8-proc. udziałem w rynku, jest jednym z głównych graczy w segmencie pojazdów ciężarowych. Wartość sfinansowanych w tym segmencie inwestycji w pierwszym kwartale tego roku wyniosła 229 mln. W maju tego roku EFL nabył też 7% udziałów w HAMA Polska i tym samym został strategicznym partnerem Grupy DBK. Przejęcie udziałów w HAMA Polska umożliwi rozbudowanie oferty Grupy EFL o wynajem pojazdów ciężarowych powyżej 3,5 t oraz naczep i przyczep.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.