Nowa wywrotka firmy Fliegl

Nowa wywrotka firmy Fliegl

W ofercie firmy Fliegl znalazła się nowa wywrotka o pojemności 29 m³, przeznaczona do pojazdów specjalnych i ekstremalnych zastosowań. Model ASW Stone Offroad extra strong jest dostosowany do wymagań kamieniołomów, kopalni i dużych placów budowy.

Wywrotka ASW Stone Offroad zapewnia użyteczną nośność wynoszącą aż 50 t. Jej konstrukcja zsypująca jest wykonana z wysoko odpornej na tarcie stali o twardości w skali Brinella 400-450 HB. Rozładunek materiału przebiega szybko i w kontrolowany sposób, dzięki czemu instalacje rozdrabniające materiał skalny są chronione przed zakłóceniami w pracy lub uszkodzeniami mechanicznymi. W sytuacji awaryjnej przesyłanie materiału do kruszarki można natychmiast zatrzymać poprzez naciśnięcie przycisku. Dno skrzyni ładunkowej wykonane jest również z wytrzymałej stali o grubości 16 mm i wytrzymuje napór nawet najtwardszych kamieni i odłamków skalnych.
Wysoko wydajne ciężarówki - wywrotki są obecnie pożądane także w przemyśle wydobywczym, ponieważ zmniejszają całkowite koszty cyklu produkcyjnego na tonę przenoszonego materiału oraz optymalizują bieżące operacje technologiczne i logistyczne. ASW Stone nadaje się więc szczególnie do pracy pod ziemią. Transportuje materiał do składowania na miejscu i natychmiast go rozładowuje. Wywrotka do urobku ASW Stone Offroad firmy Fliegl jest już użytkowana w ramach różnych projektów budowlanych na całym świecie.
Kierownik działu badań i rozwoju firmy Fliegl Bau und Kommunaltechnik, Martin Fliegl powiedział, że chociaż model ASW Stone Offroad extra strong został początkowo zbudowany na podwoziu 5-osiowej ciężarówki Sisu o ładowności ponad 50 t, jest również kompatybilny z innymi, przystosowanymi do użytku terenowego i odpowiednio wzmocnionymi podwoziami dowolnego producenta. Oprócz prezentowanej wywrotki o pojemności 29 m³ możliwe są również techniczne realizacje innych objętości.
 

PM

Reklama
Powiązane artykuły