[ATB] Nowości

Nowa ZX55U-6 od Hitachi

Data publikacji:

Przyjazna dla użytkownika ZX55U-6 zapewnia wysoki poziom wydajności, stabilności, komfortu i łatwej konserwacji. Nowa koparka może być używana z wieloma akcesoriami i jest idealna do wynajmu, prac komunalnych, robót fundamentowych, zagospodarowania terenu, prac wyburzeniowych lub budowlanych. Jednostkę napędową wyposażono w silnik zgodny z normą emisji spalin Stage V i urządzenie oczyszczania cząstek stałych (DPF) w celu zmniejszenia emisji.

W nowym modelu zainstalowano EGR do redukcji NOx (emisja tlenków azotu) i DPF w celu redukcji cząstek stałych. System Common Rail pomaga optymalnie pracować, nie tylko redukując emisję spalin, ale także przyczyniając się do oszczędności paliwa i zmniejszenia kosztów eksploatacji. Tryb ECO, automatyczny bieg jałowy i sterowanie izochroniczne znacznie zmniejszają zużycie paliwa.

Wyjątkowy komfort

Komfort operatora był ważnym czynnikiem w trakcie projektowania minikoparki ZX55U-6. Kabina typu ROPS jest przestronna, podobnie jak poprzednie modele Zaxis-5. Łatwo uzyskać do niej dostęp za pomocą stopnia wejściowego, a szeroki, regulowany, amortyzowany fotel jest otoczony przez przyjazne dla użytkownika elementy sterujące umieszczone w zasięgu ręki. Hydrauliczne dźwignie sterujące służą do obsługi przedniego wysięgnika, układu jezdnego i lemiesza.

ZX55U-6 jest wyposażona w nowe diody LED, dwie na kabinie i dwie na wysięgniku. Mają one dłuższą żywotność niż ich halogenowe alternatywy i efektywniej wykorzystują energię. Opcjonalna osłona przeciwsłoneczna na przednim oknie poprawia widoczność podczas silnego nasłonecznienia.
Opcjonalna dźwignia funkcji pomocniczych (AFL) jest przydatna w połączeniu z przystawkami, np. młotem hydraulicznym. Posiada proporcjonalny przełącznik dla dodatkowej instalacji rurowej i pozwala na płynną pracę i doskonałą kontrolę podczas manewrów. Drugi AFL dla dodatkowych przewodów jest również dostępny jako opcja fabryczna.

Konserwacja

Model ZX55U-6 ma kilka dogodnych funkcji, dzięki którym standardowa konserwacja i serwisowanie jest szybkie i łatwe. Osłony koparki, w tym również osłony chłodnicy zaprojektowano w sposób ułatwiający dostęp. Dodatkowo maszyna zawiera szereg elementów, dzięki którym można łatwo usunąć nagromadzone błoto i piasek. Dostęp do akumulatora jest bardzo wygodny, co zapewnia bezpieczniejszą i łatwiejszą konserwację.

Minikoparki Hitachi są znane z trwałości, a takie cechy, jak wysokowydajne tuleje z przodu, sztywne ramowe ostrza o przekroju skrzynkowym, rama o profilu D i osłona siłownika wysięgnika zapewniają wysoki poziom wydajności i dostępności. Ponadto nowy model łatwiej zatankować dzięki większej ilości miejsca wokół otworu wlewowego.

– Mimo że model ZX55U-6 należy do mniejszych maszyn produkowanych przez Hitachi, to wciąż jest wydajny, szybki i energooszczędny. Urządzenie oczyszczania cząstek stałych DPF redukuje szkodliwe emisje, pomagając stworzyć zdrowsze środowisko pracy dla operatora. Koparki Hitachi Zaxis-6 zostały zaprojektowane tak, aby przewyższyć oczekiwania właścicieli i operatorów w całej Europie i wierzymy, że odniosą sukces – mówi Seigo Yamamoto, menedżer produktu HCME ds. produktów mini i kompaktowych.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.