[ATB] Aktualności

Nowe centrum produkcji wież oświetleniowych i systemów akumulatorowych Himoinsa

Data publikacji:

Firma Himoinsa otworzyła swoją najnowszą fabrykę w Europie. Zlokalizowany w Hiszpanii obiekt o powierzchni 5000 m² będzie produkował wieże oświetleniowe oraz systemy magazynowania i dystrybucji energii z akumulatorów (BESS).

    Nowe centrum produkcji wież oświetleniowych i systemów akumulatorowych Himoinsa

Inicjatywa ta jest zgodna z planem rozwoju i segmentacji produktów Himoinsa, która kontynuuje strategię posiadania dedykowanych fabryk dla każdej kategorii produktów. Ten innowacyjny zakład produkcyjny podkreśla zaangażowanie firmy w strategię elektryfikacji – jest to zarazem 4. fabryka w Europie.

Francisco Gracia, prezes i dyrektor generalny Himoinsa, podkreślił zaangażowanie firmy w realizację strategii produktowej. 

– Znacząco zwiększamy nasze moce produkcyjne w zakresie wież oświetleniowych, umacniając naszą pozycję lidera na tym rynku w perspektywie krótkoterminowej. Jednocześnie potwierdzamy nasze zaangażowanie w elektryfikację, tworząc centrum produkcyjne dedykowane produkcji urządzeń zasilanych bateryjnie i systemów hybrydowych.

Firma jest zaangażowana w oferowanie zrównoważonych rozwiązań, oczywiście równolegle z gamą tradycyjnych systemów wytwarzania energii z gazu i oleju napędowego. Jest to element strategii elektryfikacji firmy Himoinsa, która nabiera tempa w portfolio produktów Mobile Power i będzie stopniowo wdrażana we wszystkich jednostkach biznesowych, w tym On Site, Power Solutions i Telecom Power.

Nowe obiekty zapewniają łączną zdolność produkcyjną na poziomie 7000 jednostek rocznie i zostały zaprojektowane z myślą o wykorzystaniu najnowszych technologii w procesach produkcji wież oświetleniowych oraz systemów magazynowania i dystrybucji energii z akumulatorów, maksymalizując w ten sposób jakość produktów i optymalizując procesy produkcyjne.

W ramach strategii segmentacji i wzrostu firma zdecydowała się zatrudnić menedżerów produktu, którzy mogą kierować każdym z różnych segmentów produktów. W przypadku wież oświetleniowych globalnym menedżerem produktu jest José Cerezuela, który posiada bogate międzynarodowe doświadczenie w sektorach energetycznym, budowlanym i wydobywczym. 

– Oczekuje się, że globalny rynek wież oświetleniowych osiągnie 1,5 mld USD w 2027 roku – powiedział Cerezuela. Podkreślił, że zdolność produkcyjna Himoinsa w Europie wynosi 5000 sztuk rocznie, a jej globalna zdolność produkcyjna jest jeszcze większa, biorąc pod uwagę centra produkcyjne w Azji i Ameryce. 

– Połączymy produkcję wież z silnikami wysokoprężnymi, hybrydowymi i elektrycznymi, koncentrując się przez cały czas na innowacjach, łączności, wydajności i bezpieczeństwie, aby stać się wiodącym producentem na rynku międzynarodowym.

Ponadto, korzystając z synergii z firmą Yanmar, spółką macierzystą Himoinsa, zespoły inżynierów obu firm pracują wspólnie nad projektem ekskluzywnych nowych silników do wież oświetleniowych, zapewniając zgodność z międzynarodowymi normami, takimi jak Stage V, Tier 4F i inne.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.