[ATB] Aktualności Manitou

Nowe centrum testowe Manitou

Data publikacji:

Manitou Group może poszczycić się nowym i wyjątkowo nowoczesnym centrum testowym, w którym sprawdzane będą kolejne koncepcje maszyn zaprojektowane przez inżynierów grupy.

Istnieje kilka elementów, które mają przełożenie na realną sprzedaż maszyn budowlanych, rolniczych czy komunalnych. Wśród nich jedną z najważniejszych jest ciągła praca nad własnymi konstrukcjami. Ich rozwijanie, wyciąganie wniosków z opracowanych modeli i projektowanie nowych, coraz bardziej innowacyjnych, idących z duchem czasu maszyn. Jest to możliwe tylko w przypadku inwestowania odpowiednio dużych środków w infrastrukturę, nowoczesne technologie oraz kadrę inżynierów.
Świadomość tego mają m.in. szefowie Grupy Manitou. Jeden z największych producentów maszyn do transportu w trudnym terenie otwiera bowiem nowe centrum testowe – „Centrum Testów R & D”. To innowacyjna budowla, która umożliwia przeprowadzanie testów trwałości i wytrzymałości na wszystkich prototypach maszyn Manitou.

Ważna inwestycja

Nowa jednostka Manitou ma na celu ocenę wytrzymałości i możliwości wszystkich prototypowych urządzeń opracowanych w ramach grupy Manitou. Podstawą do tego typu działań są innowacyjne i charakteryzujące się dużą wydajnością pracy stanowiska testowe. Takie właśnie zaprojektowano w nowym centrum. Kolejne modele Manitou poddawane są testom na cykle, które mogą trwać do kilku tysięcy godzin, co odpowiada średniej żywotności maszyny. Przeprowadzenie takich testów ma gwarantować niezawodność produktów Manitou i jednoczesne skrócenie czasu oczekiwania na ich opracowanie. Jak informują przedstawiciele firmy, stanowiska testowe umożliwiają również analizę wytrzymałości głównych części i szeregu innych typów elementów.
Realizację nowego centrum testowego rozpoczęto w maju 2017 roku. Inwestycja zakończyła się w styczniu 2018 r. i pochłonęła budżet w wysokości 1,5 miliona euro. W ramach nowego centrum zaprojektowano także tor jazdy i budynek z certyfikatem RT 2012. Obecnie zatrudnionych jest szesnastu pracowników specjalizujących się w prowadzeniu pojazdów i konserwacji stanowisk testowych. Pracownicy mają również swój udział w działaniach mających na celu dalszą poprawę efektywności instalacji w celu zwiększenia niezawodności produktów.
– Automatyzując różne fazy testów, jesteśmy w stanie przyspieszyć oceny naszych maszyn, aby zapewnić naszym użytkownikom jeszcze większą niezawodność. Chodzi o certyfikację pojemności i wytrzymałości wszystkich naszych asortymentów i naszych przyszłych innowacyjnych produktów. Jesteśmy w pełni zaangażowani w ciągłe doskonalenie – wyjaśnia cel projektu Jean-Yves Augé, dyrektor ds. badań i rozwoju grupy Manitou. 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

Reklama
Najnowsze artykuły:
Reklama

Najnowsze z kategorii

Bądź na bieżąco!
Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.