[ATB] Aktualności

Nowe Centrum Uptime firmy Develon w Pradze

Data publikacji:

W czerwcu 2024 roku firma Develon, znana wcześniej jako Doosan Construction Equipment, oficjalnie otworzyła nowe centrum Uptime Center w Europie. Nowe centrum, zlokalizowane w regionalnej siedzibie firmy w centrum Pragi, stanowi kluczowy element globalnej sieci Develon Uptime Center (DUC), do której należą również oddziały w Seulu, Dubaju, Ghanie, Brazylii, Ameryce Północnej i Indonezji.

    Nowe Centrum Uptime firmy Develon w Pradze

Cele i funkcjonalność Uptime Center

Głównym celem Uptime Center jest optymalizacja czasu pracy maszyn oraz zapewnienie wydajnego i skutecznego działania urządzeń klientów. Develon stawia na zwiększenie produktywności sprzętu poprzez kompleksowe wykorzystanie cyfrowych technologii serwisowych oraz szybkie reagowanie na zgłoszenia serwisowe zarówno od klientów, jak i dealerów oraz dystrybutorów na odległość.

 

Globalne monitorowanie zasobów cyfrowych

Centrum Uptime jest zbudowane na bazie scentralizowanego monitorowania stanu i dostępności zasobów cyfrowych. Dzięki agregacji danych z różnych źródeł, Develon ma możliwość kompleksowego i wizualnego przeglądu najważniejszych systemów i serwisów maszyn. Pozwala to na wgląd w wydajność systemów, rozpoznawanie potencjalnych problemów oraz szybkie reagowanie na wszelkie nieprawidłowości.

 

Proaktywne podejście do serwisu

Jednym z głównych założeń DUC jest przejście od reaktywnego podejścia do problemów do strategii proaktywnej, która przewiduje potencjalne problemy i zapobiega przestojom. Utworzenie DUC bazuje na pilotażu Centrum Monitorowania Maszyn (MMC), które powstało w 2021 roku. Oficjalnie uruchomione pod nazwą DUC pod koniec stycznia 2024 roku, obejmuje rozszerzony zakres prac, w tym zdalne usługi zorientowane na klienta oraz monitorowanie.

 

Nowe technologie i procesy

Uptime Center integruje nowe technologie i procesy, co jest kluczowe dla osiągnięcia i utrzymania wysokiego poziomu bezawaryjności maszyn. Regularne monitorowanie kodów usterek, analiza danych z badań oleju oraz monitorowanie konserwacji pozwalają na przewidywanie i zapobieganie awariom.

Analizy dużych zbiorów danych, w tym badania drgań i pomiarów obciążenia podzespołów, pomagają w identyfikacji punktów naprężeń i potencjalnych awarii, umożliwiając proaktywne reagowanie. Badanie danych historycznych dotyczących awarii urządzeń pozwala na identyfikację wzorców i przyczyn, dostarczając informacji potrzebnych do opracowania strategii zapobiegania problemom.

 

Główne usługi DUC

Główne usługi świadczone przez DUC obejmują analizę kodów błędów, symulacje rzeczywistości wirtualnej, prowadzenie poprzez rzeczywistość rozszerzoną oraz technologię CAN BLACK BOX, która umożliwia zdalną diagnostykę poprzez system telematyczny (TMS) połączony z magistralą danych CAN.

Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj aktualności techniki budowlanej - zamów:

Bezpłatny egzemplarz Prenumeratę

YouTube atb

zobacz więcej

CASE ROAD SHOW 2023 Niemcy


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Targi eRobocze Show 2023 Lubień Kujawski


W chwili otwarcia wideo, YouTube wyśle pliki cookie. Polityka prywatności YouTube

Bądź na bieżąco! Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie od Boomgaarden Medien Sp. z o.o. treści marketingowych (newsletter) za pośrednictwem poczty elektronicznej w tym informacji o ofertach specjalnych dotyczących firmy Boomgaarden Medien Sp. z o.o. oraz jej kontrahentów.